10 najlepszych aplikacji do języka Angielskiego

Wybierasz się w podróż a językiem podstawowym jest tam Angielski? No problem mamy dla ciebie aż 10 najlepszych aplikacji na telefon komórkowy, które możesz szybko i łatwo ściągnąć i cieszyć się ich ciekawymi funkcjami natychmiast!  Część z nich potrzebuje podłączenia do sieci a część można używać w trybie offline.

Polecane aplikacje do nauki angielskiego – 2014

1.MyWordBook 
Twórcy tego programu zrobili najlepszą prawdopodobnie aplikacje do języka Angielskiego w programie możemy uczyć się słówek ale niestety nie wszystkich za dodatkowe paczki będzie trzeba zapłacić 70p do £1.49.Aplikacja ta jest podzielona na 3 etapy nauki oraz ich stopnie trudności. Przy każdym słówku jest jego definicja oraz można je odtworzyć audio i nauczyć jak się je wymawia.

British Council
2. Practice English Grammar:  
Już po samej nazwie wskazuje że aplikacja jest przystosowana do  nauki gramatyki .Tą aplikacją możemy się nauczyć podstawową zasadę budowy zdań oraz omówienie zasad gramatyki jeśli aplikacja ta nie przypadła ci do gustu polecamy ściągnąć bratnią wersję – Practice English Grammar 2. Obie aplikacje są do pobrania za darmo ale są dostępne tylko na Androida.

3. English Idioms Illustrated:                                   
Aplikacja English Idioms Illustrated jest przystosowana na  idiomy po angielsku szybka i skuteczna nauka, zabawna zabawa z popularnymi idiomami . W darmowej wersji tego    programu znajdziecie dla siebie tylko 23 wyrazy.Za następne   wyrazy niestety będzie trzeba zapłacić  £4.50 które będą   grupowane w 3 części ale będzie można wybrać jedną z nich i kupić za jedyne £1.50.Aplikacja jest dostępna tylko na Apple.

English Idioms Illustrated
4. LearnEnglish Elementary Podcasts:
Aplikacja ta pomoże wam zrozumieć mowę po Angielsku . Cała nauka podzielona została na 3 serie. Każda seria ma 10 części każdy część jest również podzielona tylko że na 2 odłamy ( 1 częścią jest „Transcript”  słuchamy różnych wypowiedzi a jak nie zrozumiemy ich to w dowolnej chwili jest możliwość przeczytania tekstu. 2 Częścią jest „Exercise” tutaj jest tylko zrozumienie tekstu. Tą aplikacją możesz się bawić wszędzie w drodze do domu, pracy, szkoły.

5. 60 Second Word Challenge:                                             
Umiesz już rozmawiać po Angielsku i znasz już pisownie to polecamy ten program możesz siebie sprawdzić czy jesteś wystarczająco już dobry . Aplikacja ta jest w rodzaju Quizu podzielony na 10 części od jedzenia po Idiomy, których możemy wybrać 3 rodzaje trudności od łatwego po trudny, masz na to tylko minutę i 15 pytań. 60 Second Word Challenge jest dostępny na platformie IOS.

6. Duolingo:
Nauka w tej aplikacji jest naprawdę bardzo przyjemna i łatwa. Uczymy się tutaj przy pomocy zapamiętywania zdań, które możemy przeczytać, napisać, mówić i słuchać. Aplikacja ta jest jak jakaś gra komputerowa możemy nią się bawić sami lub ze znajomymi, z którymi później będziecie sprawdzać, kto otrzymał najlepsze wyniki. Aplikacja jest dostępna na Android i IOS.
Duolingo
7.LingLing:
Aplikacją tą uczymy się poprzez zabawę poprzez wybieranie poprawnych słów lub kołem fortuny. LingLing jest przeznaczony nie tylko dla młodzieży, ale też dorosłych, którzy chcą się nauczyć języka Angielskiego możemy sobie zaplanować ile chcemy się nauczyć w jeden dzień. Aplikacja dostępna na Androida.

Ling Ling
8.MindSnacks:
Za tą aplikację zapłacimy – 4,69€ za którą dostaniemy dla siebie 49 lekcji oczywiście pierwsza lekcja będzie gratis dla wszystkich. Na sam początek dostajemy kilkanaście słówek i możemy zobaczyć czy aplikacja nam odpowiada. MindSnacks to przede wszystkim gry, które z każdym lepszym poziomem dostaniesz dostęp do kolejnej gry na słówka. Aplikacja jest dostępna na Androida.

9.Słownik Leo:
Słownik Leo zaoferuje wam ponad 100 tysięcy słów i nie tylko ma dla was także pomoc z gramatyką różne tabele oraz definicje i również pomoc fonetyczną.

10. Lingo games:
Nauka połączona z grami zręcznościowymi początek nauki jest za pomocą fiszek a później zaczyna zabawa grami przez które utrwalimy sobie słownictwo. Do dyspozycji są 4 poziomy trudności to na pewno nie będzie nudno z nauką. Aplikacja sama ci układa program nauki i na pewno przypomni słowo w odpowiednim momencie. Lingo games dostępne na Androida.

A wy jakich aplikacji używacie? Które warte są polecenia? Czy aplikacje na smartfona są pomocne w nauce języka obcego?

 

5 thoughts on “10 najlepszych aplikacji do języka Angielskiego

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>