5 stron do nauki angielskiego via Skype / online

Nauka angielskiego przez internet to póki co nowość na rynku, aczkolwiek mimo stosunkowo krótkiego okresu funkcjonowania i dostępności online ma już spore grono zadowolonych użytkowników tak wśród uczniów, jak i lektorów angielskiego. Zalet jakimi cechuje się nauka przez Skype jest bez liku. Każdy ma szansę znaleźć katalog atutów jakimi wyróżniają się konwersacje czy korepetycje językowe przez Skype. Wraz z dużym zainteresowaniem tą formą kształcenia powstaje coraz więcej portalu służących pośrednictwu pomiędzy osobami korzystającymi a lektorami, native speakerami, którzy oferują swoje usługi via Skype. Platformy edukacyjne z kursami interaktywnymi i potężną mediateką, multimediami nie sprostały oczekiwaniom odbiorcom tak jak serwisy pośredniczące w nauce języka online. Narzędziem dominującym w korepetycjach jest Skype. Powodów tego wyboru jest co najmniej kilka, przede wszystkim darmowy charakter oraz doskonała jakość połączeń, jak i szeroki katalog funkcji. Angielski przez Skype nie odbiega swą jakością, wartością edukacyjną od indywidualnej nauki z korepetytorem stacjonarnym. Mimo iż nauka ta jest realizowana na odległość to kontakt z żywym człowiekiem w czasie rzeczywistym oraz o doskonałej jakości oddającej brzmienie wymowy zapewnia porównywalną jakość z korepetycjami tradycyjnymi, wciąż w wielu miejscach preferowanymi.

learning-online

  • Wśród najpopularniejszych serwisów oferujących angielski przez skype wymienić warto Preply. To platforma kontaktowa, której zadaniem jest ochrona interesów obydwu stron transakcji. Z jednej strony korzystając z platformy preply zyskujemy dostęp do wielotysięczne bazy kontaktów i możliwości wykupienia lekcji online, a także zabezpieczenia środków finansowych na początek korepetycji, z drugiej strony lektor będący użytkownikiem Preply zyskuje po pierwsze dostęp do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych korepetycjami z angielskiego, jak również ochrony płatności przed oszustwem i nie wywiązaniem się ze zobowiązania ucznia. By skorzystać z usług platformy Preply wystarczy się zarejestrować. Rejestracja nie jest zobowiązująca ani odpłatna a w ramach rejestracji zyskujemy jedną godzinę lekcji za darmo w ramach przetestowania innowacyjnej formy nauki angielskiego. Warto pamiętać iż angielski przez skype jest najpopularniejszym językiem wśród języków obcych. Stąd też wybór lektorów jak i native speakerów z całego świata jest bardzo duży. Dodatkowym plusem jest opcja szukania jak i zamieszczania ogłoszeń korepetycji stacjonarnych. Więcej tutaj.
  • Konkurencyjną stroną internetową z jakiej warto skorzystać planując uczyć się języka angielskiego przez Skype jest Multikurs.pl. Polska platforma edukacyjna oferująca naukę zdalna angielskiego jak również dziesięciu innych języków obcych na wielu poziomach zaawansowania. To serwis skierowany zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych, dostosowany do potrzeb uczniów, studentów jak i pracowników podnoszących swe kwalifikacje poprzez edukację językową. Rejestracja w witrynie jest bezpłatna. To idealna propozycja dla osób szukających kompleksowej oferty nauki. W tej witrynie znajdziesz przygotowane przez najlepszych metodyków kursy online. Zaletą kursów jest brak płyt i materiałów jakie musisz kupić. W Multikurs wchodzić w serwis i zyskujesz dostęp do kursu, który „przechodzisz” online. Możliwość powrotów, wielokrotnego podchodzenia do tych samych ćwiczeń to kolejna z zalet Multikurs. Nietety ten rodzaj nauki ma też swoją wadę. Nauka z multimedialnym kursem nie ma tej samej elastyczności na potrzeby ucznia co nauka z żywym człowiekiem, aczkolwiek w Multikurs również uczysz się sam na sam z komputerem i samodzielnie dostosowujesz tempo nauki. Multikurs to witryna obsługująca język polski w przeciwieństwie do wielu obcojęzycznych platform, w których promują się głównie native speakerzy języka angielskiego. Kiedy zależy ci na tym by wybrać angielski na skype warto odwiedzić platformy pośredniczące i zapewniające szeroką ofertę edukacyjną. Mimo iż Multikurs przypomina dziesiątki kursów multimedialnych to wyróżnia go największe podobieństwo do indywidualnych lekcji przez Skype. Więcej tutaj.
  • Kompleksowym serwisem wyposażonym w bardzo bogate zasoby filmów edukacyjnych, podcastów, jak również plików audio jest slowka.pl. Z tym serwisem można uczyć się nie tylko angielskiego ale też francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego. W przypadku angielskiego wybrać możemy poziom zaawansowany lub podstawowy. Bogata ilość materiałów jakie są dostępne w serwisie to jego duży atut. Wbrew skojarzeniu adresu www z zawartością slowka.pl to nie tylko słówka angielskie. Znaleźć tu można gry online przeznaczone do utrwalenia określonego słownictwa, gramatyki, jak również pliki audio mp3 do odsłuchania w podróży, wolnej chwili.Interesującym portalem do nauki angielskiego jest Listen a minute. To doskonały serwis dla tych, którym zależy na doskonaleniu rozumienia ze słuchu. W portalu dostępnych jest ponad 500 plików audio o bardzo różnej tematyce. Nie wystarczy odsłuchać, ale do każdego pliku zestaw pytań i zadań do wykonania na podstawie odsłuchanego materiału audio. Jeśli nie radzimy sobie ze zrozumieniem pliki te posiadają transkrypt aby można było sprawdzić co usłyszeliśmy. Uporządkowanie alfabetyczne pozwala szybko wybrać to co nas interesuje. Więcej tutaj.
  • Niestandardowym serwisem sprzyjającym nauce języka angielskiego jest Lyrics Training. Dzięki temu serwisowi możemy uczyć się w innowacyjny sposób. Poprzez teledyski i piosenki w wersji audio i wideo użytkownicy uczą się słownictwa. Odsłuchiwane klipy użytkownik musi uzupełnić o brakujące słowa. Ciekawostka jest mechanizm działania. W razie pomyłki klip zostaje zatrzymany i ruszy dopiero po wpisaniu odpowiedniego słowa. Mamy możliwość dokonania wyboru spomiędzy czterech stopni trudności. Łatwy poziom to zaledwie 10% słów do uzupełnienia, przy zaawansowanym braków jest aż połowa, zaś poziom ekspercki to prawie 100%.plusem serwisu jest darmowy charakter, a także możliwość odsłuchania klipów w różnych innych językach świata. Szereg piosenek wielu gatunków gwarantuje udaną zabawę jak i naukę. Dostępne są do wyboru klipy mniej i bardziej znane. Początkowo warto wybierać piosenki znane i lubiane, z czasem można sięgać po trudniejsze teksty sprawdzając na ile zasłyszane wpadły nam w ucho i pamięć długotrwałą. To także świetna okazja do tłumaczenia znaczeń słówek i pełnych tekstów piosenek.Jak widać portale do nauki języka mają bardzo różną formułę. Jedne stawiają na standardowe formy nauki, inne na bardzo innowacyjne. Więcej tutaj.
  • Naukę angielskiego via Skype oferuje też Sprachcaffe, firma która organizuje wyjazdy językowe za granicę (Malta, USA, Anglia, Kanda) ale od jakiegoś czasu oferuje także możliwość szkolenia języka poprzez konwersacje online. Zaletą nauki online tutaj jest możliwość poznania lektora przez wyjazdem jak i kontynuacja nauki po powrocie z kursu językowego. Więcej o kursach angielskiego online tutaj.

Dzięki tej różnorodności każdy ma szansę dopasować ofertę dla siebie i własnych preferencji. Angielski na skype to zaledwie jeden ze sposobów nauki. Doskonalenie angielskiego może polegać zarówno na słuchaniu, czytaniu jak i pisaniu. W zależności od tego czy szukamy kursu językowego czy wsparcia w indywidualnym toku nauki mamy możliwość skorzystania z różnych pomocy online. Prócz stron zapewniających materiały dydaktyczne i zorganizowane kursy możemy skorzystać z witryn skupiających społeczność uczących się angielskiego, jak również aplikacji mobilnych, będących mini kursami. By urozmaicić formę nauki warto skorzystać także z blogów językowych i kanałów edukacyjnych Youtube. Duża zaletą internetu jest możliwość korzystania z nauki bez opłat, tym samym umożliwiając naukę angielskiego niskim kosztem każdemu, kto chce się uczyć, doskonalić swoje kompetencje językowe.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>