5 stron do nauki online (lekcje języka angielskiego online)

A jak przygotować się do wyjazdu zagranicę? np. kursami online:)

Samodzielna nauka angielskiego wcale nie jest taka łatwa, na jaką wygląda. Organizacyjnie warto wiedzieć z czego skorzystać, w jakim stopniu, czym sobie pomóc i po co warto sięgać, a czego stosować nie powinniśmy dla poprawienia skuteczności nauki. Bez wątpienia internet wspiera zdobywanie wiedzy językowej oferując szereg witryn, serwisów edukacyjnych, poświęconych nauce angielskiego. Pośród gąszczu portali, blogów i rozmaitych pomocy dydaktycznych trudno jest wybrać najbardziej odpowiednie. Początkowo należy próbować, przede wszystkim testować polecane i sprawdzone strony o kompleksowym zakresie, bogate w treść i multimedia.

learning-onlinePlatform językowych online nie brakuje, zapewniają one mediatekę, jak również zorganizowane kursy online. Jedną z platform o unikalnej formule jest preply.com. To niezwykle pomocna strona w nauce, bowiem oferuje wygodne i bezpieczne pośrednictwo w znalezieniu korepetytora języka angielskiego, jak również realizację i rozliczenie zajęć. Dostępni są tu korepetytorzy i native speakerzy z całego świata oferujący swoje usługi przez Skype w konkurencyjnych cenach. Uzupełnieniem są opinie i oceny, jakie poszczególni korepetytorzy otrzymują od użytkowników korzystających z ich usług, tym samym tworząc wewnętrzny ranking korepetytorów na rynku usług zdalnych. Lekcje języka angielskiego online uchodzą za skuteczną metodę nauki na każdym poziomie zaawansowania. Są one komfortowe zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Prócz korepetycji przez Skype, jak też stacjonarnych korepetytorów, do których znajdziemy kontakty warto sięgać po wiedzę do blogów. Wiele blogów prowadzona jest w bardzo ciekawy sposób, przez pasjonatów i lektorów angielskiego zarazem. Jednym z takich blogów jest getinenglish.com, jak również planetaangielskiego.pl. Szereg wpisów dotyczy języka potocznego, idiomów, a także kultury języka angielskiego, co jest niewątpliwym atutem blogów językowych o wymiarze edukacyjnym.

Więcej na: https://preply.com/pl/angielski-online

Angieski, najpopularniejszy w 2014Wśród autoryzowanych stron do nauki angielskiego należy wymienić witryny BBC oraz British Council. Na tej ostatniej znajdziemy szereg linków o charakterze edukacyjnym, aktualności dotyczące egzaminów państwowych, jak i mnóstwo materiałów do przećwiczenia języka, zbiór zagadnień egzaminacyjnych itp. Jeśli chodzi o BBC to zakładka służąca edukacji językowej dla cudzoziemców obejmuje szereg podcastów, które są idealną pomocą dydaktyczną w nauce samodzielnej. Podcasty podzielone na kategorie pozwalają szybko i wygodnie odtworzyć interesujące nas filmiki. Poza materiałem filmowym witryna BBC oferuje szereg artykułów w języku angielskim, które mogą posłużyć za doskonalącą angielski lekturę.

Więcej na: http://www.bbc.co.uk/learningenglish/

Jeśli chcesz poćwiczyć słownictwo sięgnij do digitaldialects.com. Co prawda strona nie jest rozbudowana to wygodna w użyciu i wartościowa dla początkujących. Znajdują się tutaj słówka z podziałem na tematyczne kategorie, dzięki czemu z łatwością powtórzysz wybrany zakres słówek.

nauka-jezykow-skypeKombajnem do nauki języka angielskiego jest English Central. Poza filmikami i materiałami multimedialnymi strona oferuje ćwiczenia gramatyczne oraz krótkie mini kursy językowe. To doskonałe rozszerzenie i urozmaicenie nauki. Nie zawsze lekcje języka angielskiego online muszą odbywać się wyłącznie z lektorem, coraz częściej mogą być to lekcje online do pobrania i przerobienia we własnym zakresie. Niestety nie wszystkie pliki są dostępne za darmo. By korzystać z pełnych zasobów witryny należy wykupić abonament. Plusem opłaty za dostęp do materiałów jest możliwość ich filtrowania względem poziomu zaawansowania i zainteresowań.

Więcej na: http://www.englishcentral.com/videos

skypeKonkurencyjną witryną do doskonalenia rozumienia ze słuchu i nauki angielskiego online jest listenaminute.com. Znajduje się tutaj ponad pięćset krótkich, bo trwających około jednej minuty plików audio. Zadaniem użytkownika jest ich zrozumienie na tyle, by następnie odpowiedzieć na zadawane pytania związane z prezentowaną treścią. Jeśli mamy trudności z wykonaniem zadań możemy zawsze skorzystać z podpowiedzi lub odsłuchać plik ponownie. Warto dodać, iż dla ułatwienia pod plikiem audio znajduje się tekst zawartości materiału, co znacząco pomoże nam w zrozumieniu ostatecznym zadania. W witrynie przyjęto porządek nie tematyczny, a alfabetyczny. Ma to rozwiązanie szereg plusów i minusów. Pliki zawarte w serwisie dotyczą praktycznie wszystkich dziedzin życia, jednak aby wyszukać odpowiedni plik należy znaleźć go pod słowem kluczowym, względnie możemy korzystać z zasobów witryny na tak zwany chybił trafił zdając się na los w wyborze pliku i jego zawartości tematycznej.

Interesującym portalem stworzonym z myślą o nauce języka angielskiego jest witryna Oxford Practice Grammar Online. To serwis dla wszystkich, którym zależy na poprawie znajomości gramatyki angielskiej. Dostępne są w witrynie trzy poziomy zaawansowania od początkującego przez średnio zaawansowany, aż po zaawansowany. Dostępne ćwiczenia oferowane są bezpłatnie, opracowane zostały one na podstawie wydanych podręczników do nauki języka angielskiego przez Oxford University Press. Co ważne zadania są tak skomponowane, by były urozmaicone, byśmy mogli zarówno posłuchać, zobaczyć, napisać i przeczytać ćwicząc różne kompetencje językowe jednocześnie, w jednym miejscu. Forma graficzna zadań jest w pełni interaktywna przez co witryna jest atrakcyjna i przyciąga uwagę użytkownika, niezależnie od jego wieku, preferencji i umiejętności.

Więcej na: https://elt.oup.com/?cc=pl&selLanguage=pl

2Jeżeli cenisz sobie niestandardowość i niekonwencjonalne lekcje języka angielskiego online ciekawą formą nauki jest nauka z filmów i klipów muzycznych. Służą temu dwie witryny Learn English Through Movies oraz Lyrics Training. Pierwsza z wymienionych stanowi zbiór filmów, filmików, trailerów, które wzbogacono o zestaw zadań i pytań z jakimi musimy się zmierzyć po obejrzeniu materiału filmowego. To doskonały sposób na weryfikację swoich umiejętności, stanu wiedzy i poziomu rozumienia ze słuchu. Zadania są interesujące, jak na przykład ułożenie ciągu wyrazów w zasłyszanej kolejności. Atutem strony jest możliwość skorzystania z jej zasobów zupełnie za darmo. To doskonała propozycja dla wszystkich amatorów kina. Dostępne są tutaj zwiastuny zarówno klasyków kina, jak i najnowsze trailery. Jeżeli wolisz naukę z teledysków to o wiele bardziej trafnym portalem jest Lyrics Training. Zasada nauki jest podobna, bowiem bazuje na ćwiczeniu rozumieniu ze słuchu. To niezwykle innowacyjny sposób edukacji w formie zabawy, niczym z karaoke. Zadaniem użytkownika jest uzupełnienie „dziur” w tekstach piosenek odpowiednim słowem. Jeśli w odpowiednim czasie tego nie wykonamy, wówczas teledysk się zatrzymuje, a zabawa może zostać kontynuowana po wpisaniu stosownego słowa. W witrynie dostępne są różne poziom trudności, a my sami możemy wybierać piosenki, z którymi chcemy uczyć się angielskiego. Podczas zabawy możemy skorzystać też z pomocy w formie podpowiedzi.

Więcej na: http://www.fluentu.com/english/blog/learn-english-movies-film-esl/

istock_000010698563small_0Jak z powyższego wynika do wyboru mamy całe mnóstwo stron www, z jakimi i z jakich możemy uczyć się na różne sposoby, czy to realizując lekcje języka angielskiego online w formie korepetycji z lektorem, konwersacji z native speakerem, czy też poprzez zabawę z filmem, muzyką, bądź klasyczny kurs języka angielskiego. To z której witryny skorzystasz najwięcej, która pominiesz zależy od Ciebie. Nie zapominaj, iż są to tylko podpowiedzi, które mogą urozmaicić Twój proces nauki angielskiego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>