Wywiad z T&T – nauka na Malcie

Dzisiaj zamieszczam wywiad o kursach angielskiego na Malcie przeprowadzony z firmą  T&T (Teaching & Travel). Artykuł został przeprowadzony przez email i zawiera świeże informacje o aspekcie nauki na Malcie. Zapraszam na Maltę i na film:

 1.  Dlaczego akurat Malta? Aspekt turystyczno/kulturowo/edukacyjny

Nauka angielskiego, słońce, woda i relaks – rano szkoła a później wszystko co oferuje Malta: plaża, zwiedzanie, fantastyczne, śródziemnomorskie jedzenie, mili i przyjaźni ludzie, bogata i różnorodna kultura, przepiekna architektura, możliwość uprawiania sportów wodnych, dla miłośników imprezowania duży wybór dyskotek, klubów, pubów – well, raj na ziemi :-)

 Flaga Malty

Mapa wyspy Malta

      2.   Najlepsze miasta  na naukę angielskiego na Malcie?

Malta to bardzo mała wyspa i głównie jej północna część jest bardziej zaludniona. W tej części rozwinęły się takie miasteczka jak: St. Julian’s, St. Paul’s bay, Sliema, Valetta – są one położone bezpośrednio przy linii brzegowej, mają świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i są najczęściej wybierane przez naszych klientów. Dla osób, które cenią sobie więcej spokoju i ciszę polecam St. Paul’s Bay czy też pobliską wyspę Gozo – piękne widoki, cichsze miejsca.

     3.   Jakie szkoły językowe poleca T&T?
Od 15 lat współpracujemy ze starannie wybranymi i sprawdzonymi szkołami: EC Europen Centre, Sprachcaffe Languages Plus, ECS, International House. Na życzenie jesteśmy w stanie zorganizować wyjazd do dowolnie wybranej szkoły językowej.

    4.   Najlepszy okres na kurs językowy?
Trudne pytanie – dla każdego uczestnika inny termin jest najlepszy …
Organizujemy kursy w ciągu całego roku – naukę można rozpocząć w każdy poniedziałek.
Trzeba jednak pamietać, że w okresie wakacyjnym (połowa czerwca – początek września) szkoły stosują dopłaty do kursu i zakwaterowania (Malta to również turystyczna destynacja) i te same świadczenia są o 10-15% droższe. Osoby, które lubią bardzo dużo słońca zachęcam do wyjazdu w okresie maj – wrzesień.

Malta - morze

   5.    Rodzaje oferowanych kursów na Malcie?
Nasi Partnerzy z Malty oferują całe spectrum kursów: General English, General + Business English, Business English, lekcje indywidualne, wyjazdy rodzinne, przygotowanie do egzaminów (FCE, CAE, CPE, TOEFL, TOEIC, IELTS), szkolenia dla kadry menedżerskiej, praktyki zawodowe, przygotowanie do wstąpienia na uniwersytet, dla młodszych uczestników (7-13 lat, 13-17 lat) oferowane są kursy dla młodzieży z pełnym i nadzorowanym programem zajęć pozalekcyjnych, można wybrać kurs o róznej intensywności (20, 25, 30, 40 lekcji / tydzień). Zajęcia są prowadzone w grupach międzynarodowych przez wykwalifikwanych nauczycieli języka angielskiego. T&T organizuje wyjazdy tylko i włącznie w formule indywidualnej – prowdopodobieństwo spotkania osoby z Polski jest bardzo znikome.

6.    Kto wyjeżdza na Maltę – jakie narodowości i w jakim wieku?
Oferta kursów jest bardzo szeroka w sensie przedziału wiekowego (od 7 lat do hmm nie ma górnej granicy) jak też rodzaju kursów – well, de facto na Maltę jedzie każdy kto ma ochotę, czas i pieniądze – w okresie wakacyjnym szkoły przyjmują uczniów z kilkudziesięciu krajów świata – wieża Babel gwarantowana a jedynym oficjalnym jezykiem jest English, of course …

  7.  Czas wolny – atrakcje dodatkowe poza kursem?
W przypadku kursów dla dorosłych (wiek 18+) szkoły organizują program zajęć pozalekcyjnych (jest on częściowo wliczony w cene a niektóre zajęcia są dodatkowo płatne, program jest dobrowolny).  W przypadku kursów dla dzieci i młodzieży program jest w pełni zorganizowany, nadzorowany przez opiekunów grupy i wliczony w cenę – uczestnicy kursu mają zorganizowany całyd dzień. Osoby w wieku 16-18 lat mogą mieć trochę wolnego czasu i spędzić go dowolnie.

W każdym przypadku program obejmuje: zwiedzanie Malty, uprawianie sportów (mnóstwo sportów wodnych – wszak woda blisko i warunki do ich uprawiania są doskonałe), BBQ na plaży, udział w imprezach kulturalnych, wyjścia do kina, muzeum, dyskoteki, klubu, zwiedzanie okolicznych zabytków i miast.

8.    Porady dla kursantów – wiza/jak dolecieć/jak zorganizować itd
Wiza?  Polacy nie muszą posiadać wizy – wystarczy dowód osobisty bądź paszport.
Przelot? W okresie wakacyjnym są bezpośrenie czarterowe połączenia lotnicze na Maltę z Warszawy (poczatek czerwca – początek października, wylot i powrót do Warszawy w sobotę), w pozostałym okresie są tylko połączenia z przesiadką, z Krakowa i Wrocławia są bezpośrednie połączenia z Ryanair.  Zobacz oficjalną stronę Malty.

9.   Przykładowe ceny takich wyjazdów?
Ceny są bardzo różne w zależności od: szkoły, terminu wyjazdu, intensywności kursu, rodzaju zakwaterowania, ilości posiłków, terminu wyjazdu. Nasz system pozwala wybrać i skalkulować kurs w różnych okresach, o dowolnej intensywności i z uwzględnieniem różnych rodzajów zakwaterowania.

10.  Ciekawostki na temat Malty: 

Nasi klienci wyjeżdżają głównie na turnusy 2-3-4 tygodniowe, chociaż zdarza nam się organizować również wyjazdy dłuższe – w zależności od potrzeb i budżetu klienta. Polacy najchętniej i najczęściej wyjeżdżają w okresie wakacyjnym (czerwiec – połowa września). Najczęściej wybierają miejscowości położone blisko morza. Trendy? – well, jak to trendy mają to do siebie, iż są zmienne.

Logo firmy T&T
Badzo dziękuje firmie T&T za przeprowadzony wywiad:-)
Strona internetowa: http://www.tt.edu.pl

Przeczytaj również inny ciekawy artykuł na temat wypoczynku i nauki angielskiego na słonecznej Malcie -  wejdź tutaj.  W komentarzach proszę o wasze opinie zarówno o TT (jeśli ktoś był na kursie językowym), jak i o samym kursie (porady, opinie, ciekawostki). Również wszelskie opinie turystyczne o Malcie będą pomocne dla czytelników! See you in Malta!

2 thoughts on “Wywiad z T&T – nauka na Malcie

 1. Wiem, że Malta to piękne miejsce, ale nie pojechałbym tam uczyć się języka angielskiego – pomimo tego, że jest to język urzędowy. Lepiej wyjechać z programem Work & Travel do USA.

 2. Pan Sławek z TT to spoko gość! My byliśmy na Malcie w szkole Sprachcafe w lipcu w 2 osoby z Polski. Innych polaków nie spotkalismy. Super wyjazd, szkola super basen ma;-) duzy kampus i blisko morza. Polecam nurkowanie na malcie – mniej turystów niz w Egipcie a rafy też fajne.
  Moźe się przyda:
  Sprachcafe szkoła http://www.sprachcaffe.com/polski/study_abroad/language_schools/malta/malta_st_julians_school.htm
  Przwwodnik po Malcie http://www.visitmalta.com/
  Loty na malcie http://www.airmalta.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>