Jak mieszkańcy krajów anglo języcznych spędzają wolny czas?

W Polsce właśnie trwa wyjątkowa ze względu na swoją długość oraz sprzyjająca pogodę majówka, postanowiłem więc sprawdzić jak najprawdopodobniej spędziliby ten wolny czas mieszkańcy wybranych anglojęzycznych krajów.

Podczas, gdy narodowym sportem Polaków stało się grillowanie i na początku maja kiedy uroczyście otwieramy sezon grillowy  dym spowija całą Polskę, warto zajrzeć do innych częsci świata i sprawdzić jak inny korzystają z wolnego czasu. Podróże czas zacząć:

Jak to wygląda u Maltańczyków?

Męska część mieszkańców Malty lubi spotykać się w lokalnych pubach, sącząc lokalne piwo grają w gry karciane bądź ogladają mecze. Kobiety nie są częstymi bywalczyniami pubów. W przeciweństwie do gwarnych pubów w wielkiej Brytanii czy na południu europy – puby maltańskie są stosunkowo ciche, gdyż Maltańczycy są względnie małomówni. Wydawałoby się to dziwne biorąc pod uwagę  temperament mieszkańców, otaczających Maltę wybrzeży śródziemnomorskich.  Źródeł takiego zachowania można upatrywać się w Brytyjskich korzeniach i odziedziczonym w związku z tym lekkim dystansem. Z drugiej strony jednak kiedy Maltańczycy już rozpoczną dyskusje są głośni i krzyklliwi przez co ich zwykłe rozmowy mogą brzmieć jak kłótnie.

Starsze osoby wolny czas spędzają na świeżym powietrzu, prowadząc dyskusje ze znajomymi, grając w gry i popijając wino.

Jeżeli chodzi o sport to Maltańczycy sa miłośnikami piłki nożnej. Mimo tego, że ich liga nie plasuje się na światowej klasy poziomie, Maltańczycy kochają swoje lokalne drużyny. Co ciekawe również drużynom angielskim i włoskim. Kolejnym popularnym sportem na Malcie jest Waterpolo! Maltańczycy uwielbiają również wyścigi konne.

Co ciekawe spędzanie czasu w restauracjach przez mieszkańców Malty równiez nie jest bardzo popularne co odroznia ich od pozostałych mieszkancow wybrzeza Morza Środziemnego. Bywalcami restauracji sa zwykle turysci a sami Maltańczycy gotują w domowym zaciszu.

Maltańskim sportem narodwym jest… okazywanie uczuć. Na ulicach Maltańskich miast  miasteczek widać mnóstwo przytulających lub całujących się osob. :)

A w Wielkiej Brytanii?

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii są wielbicielami swoich domów i ogródków, dlatego też wielu z nich każda wolną chwile spędza na ich urządzaniu. Powiązanie z tym zamiłowanie to majsterkowanie i szeroko rozumiane DIY (ang. Do it yourself)– zrób to sam. Jeżeli rodzinne zakupy to w centrach handlowych DIY.

Jeżeli chodzi o sport to chyba każdemu z nas Brytyjczycy kojarza się z zamiłowaniem do piłki nożnej i lojalnością w stosunku do swoich drużyn. Poza tym popularnym sportem Wielkiej Brytanii jest krykiet.   …no i oczywiście pubbing.

Obecnie do pubów chodzi się już nie tylko w towarzystwie znajomych ale również rodziny i dzieci. Tradycją a wręcz niepisanym obowiązkiem są jednak typowo męskie spotkania zakrapiane piwem lub whisky. Mężczyźni prowadza zażarte głośne dyskusje i grają w gry „barowe”. Podobnie jak na Malcie w tradycyjnych pubach kobiety widuje się rzadziej niż mężczyzn.

Czy Kanadyjczycy są kanapowymi leniami jak wynika z badań?

Czy dewizą życiową wszystkich Autralijczyków jest „no worries” a ich „jedyną” rozrywką jest surfing?

Napiszcie jakie są wasze obserwacje na ten temat. Jak spędza się wolny czas w różnych krajach/kulturach? Po majówce wracam do postów na temat kursów. Miłego weekendu i kolejne podróże już wkróce na blogu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>