Kursy angielskiego w Australii

Turystyka

Australia będąca największą wyspą na świecie położona jest na oceanie Spokojnym i Indyjskim. Nazwa „Australia” pochodzi z łaciny i oznacza ziemię południową. Mimo tropikalnego położenia jest to kraj w większości pustynny, linia brzegowa to aż około 20 000 km, najwyższa góra jest wysokości polskich Rysów, liczba ludności to 22 mln mieszkańców a stolicą jest Canberra – nie jak dużo osób sądzi Sydney :-)

Transport

Samolot to jedyna możliwość, chyba że ktoś ma czas i chęć na podróż statkiem… Z Polski  obsługiwane są połączenia do Sydney, Melbourne, Perth. Średnia cena za lot w dwie strony to ok 5000zł. Czas lotu to ok 30godz. Zwykle są też 2 przesiadki. Informacje na podstawie portali wyszukiwarek Fru i Esky

Wiza

Potrzebna jest wiza jednak na szczęście jej uzyskanie nie powinno być problemem. Zajrzyjcie na  Ambasada Australii lub Departament Australii w celu uzyskania dalszych informacji wizowych.

Kursy angielskiego w Australii

Mimo wysokich cen jak i dalekiego położenia ilość firm oferujących wyjazdy językowe do Australii jest uważam dość duża. Egzotyka tego regionu sprawia iż liczba turystów również rośnie. Ja osobiście byłem w Australii w 2009 roku jednak na potrzeby artykułu przeszukałem internet ponownie aby sprawdzić  pełną i aktualną ofertę wyjazdów na kursy angielskiego do Australii. Na kurs angielskiego do Australii można wybrać się z: Albion House, Sprachcaffe, Glossą, Fosterem, Lexis, Kaplan. Najbardziej popularne miasta to Sydney (Sprachcaffe, Kaplan, Albion), Melbourne (Kaplan), Brisbane (Glossa, Lexis). Najczęściej wybierana jest oczywiście nauka w Sydney – największym mieście Australii. Jest to kosmopolityczna i międzynarodowa stolica kulturowa Australii, dlatego jeśli kursy angielskiego to polecam właśnie Sydney!!

Długość trwania kursów i ich rodzaje

Zwykle kursy trwają minimum 2 tyg jednak przy tak dużej inwestycji, jaką jest niewątpliwie wyjazd do Australii proponowałbym już minimum 2-3 miesięczny kurs angielskiego. Z powodu dużych kosztów niektóre firmy proponują wyjazdy typu Work&Travel np. nawet na 1 rok tak jak firma Foster gdzie przykładowy wyjazd  na okres 6 miesięcy to koszt około 4 000 $ AUD (około 15 000 zł). Najpopularniejsza opcja to wciąż kurs standardowy, czyli ok. 20 godzin zajęć lekcyjnych (w zależności od szkoły 1 godzina liczona jest jako 40-50 minut) tygodniowo. Inne  kursy to kurs intensywny (około 30 godz./tyg.) lub kursy specjalistyczne. Są to m.in. kursy biznesowe (ogólne jak i tematyczne) lub egzaminacyjne (Cambridge). Większość szkół określa maksymalną liczbę osób na 12-15 w grupie.

Cena kursów

Do ceny samego kursu należy doliczyć koszt przelotu, opłaty wizowe i ewentualnie wyżywienie/zakwaterowanie– jeśli nie wliczone. Najtańszy kurs angielskiego w Australii jaki znalazłem (2 tyg., kurs standardowy, zakwaterowanie+wyżywienie, materiały edukacyjne, certyfikat) to koszt ok 4500 zł (Sprachcaffe), 5000 zł (Glossa), 8000 zł (Foster + wliczone 2 miesiące wakacji). Kurs biznesowy 3 miesięczny to już wydatek dla przykładu ok. 30 000zł – cena podobna w większości szkół.

Zajęcia dodatkowe

Nie samym kursem się żyje, więc sprawdźmy, co można robić po kursie angielskiego w Australii. Pod względem możliwości i atrakcji Sydney jest tu oczywiście najlepszym wyborem. Zajęcia pozalekcyjne to wycieczki, wyjścia do teatru, kina, zajęcia sportowe (surfing, siatkówka plażowa, pływanie). Często proponuje się również wspólne wyjścia do lokalnych restauracji, aby spróbować regionalnej australijskiej kuchni (popularne BBQ party na plaży są również proponowane). Nocne życie również Nas nie zawiedzie – kluby jak The Victoria room czy Orbit bar są obowiązkowym miejscem do odwiedzenia.

 Polecane strony to:

PS. Przygotowując ten artykuł przejrzałem wiele stron firm oferujących kursy angielskiego w Australii i muszę stwierdzić iż są one dość słabe – pod wieloma względami…Mnie osobiście podobała się strona Sprachcaffe, Glossy i Kaplana. Jest to oczywiście moje subiektywne spostrzeżenie – sami prędzej czy później porównacie:-)
Czekam na Wasze opinie i pytania! Kto z Was był, będzie, zamierza lecieć do Australii? Jakieś rady, opinie, rekomendacje?

11 thoughts on “Kursy angielskiego w Australii

 1. cena za lot jest zaporowa…widziałem loty po ok 8000zeta nawet!!
  Tak wiec jedyna możliwość to chyba work and travel aby wszystko się zwróciło.
  Australia jest niesamowita pod wieloma wzgledami i jest to chyba marzenie wielu z Nas;-)

  • byłam z firmą Foster na work&travel. Wyjazd suuuuuper!!! ale firma już mniej. Australia jest piekna i niesamowita i ogromna. Uwazam ze taki mix naprawde duzo daje. ja podszkoliłam ang w z srednio zaawansowanego do bardzo zaawansowanego. Za bilet zapłaciłam 4600 wiec uwazam ze cana niezła. Spedziłam 6 miesięcy w Sydney+wycieczki po okolicy. Miasto super – bez porównania z europejskimi brudnymi i pełnymi ludzi. Dużo kaski nie przywiozłam ale do Polski ale przygoda na całe życie gwarantowana.!!

 2. W menu na górze macie zakładkę “Przydatne strony” gdzie zamieściłem większość firm oferujących kursy angielskiego w Australi. Polecam przejrzeć!

 3. zastanawiam się czy po takim kursie nie “skrzywimy” swojego angielskiego w stronę australijskiego angielskiego? wiecie może czy różnica jest znacząca ? zastanawiam się nad takim wyjazdem chciałabym zobaczyć Australię ale potrzebuję równiez porządnego podszlifowania języka.

 4. Sydney jest na tyle kosmopolityczne i międzynarodowe, że akurat tam angielski jest dość “angielski” bez wielu australijskich naleciałości itd! Co innego w mniejszych miastach w Australii tam może być jednak przewaga lokalnych mieszkańców co za tym idzie mówiązych w swoim dialekcie…niestety. Dlatego jesli Australia to tylko Sydeny:-)

  • Z tego co wiem ,(pewności nie mam) do 12 mcy dostajesz wizę turystyczną ,na której nie możesz podjąć pracy, dopiero ,gdy kurs trwa 12 tyg możesz pracować 20 g w tygodniu.

 5. Pingback: Australia - przewodnik Turystyczny | ٩(•̮̮̃•̃)۶ Angielski za Granicą ☛ Blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>