Kursy angielskiego w Los Angeles w USA – którą szkołe angielskiego wybrać?

Los Angeles jest najludniejszym miastem w Kalifornii i drugim po Nowym Jorku w USA. Obszar Los Angeles zamieszkuje ponad 12 mln ludności jednak dzięki dużej powierzchni żadnego ścisku nie ma – wręcz przeciwnie! Mix kulturowy jest gwarantowany – a jak wiadomo ma to ogromny wpływ na naukę angielskiego i podróże. Los Angeles znane jest ze swoich super atrakcji jak: długie piaszczyste plaże i międzynarodowe atrakcje.  LA to również światowe cetrum biznesu i handlu międzynarodowego. Ze względu na Hollywood Los Angeles nazywany jest światową stolicą rozrywki. Liczba dni słonecznych, piękne i długie plaże, palmy, zdrowy styl życia, liczne kluby i nie opisana liczna miejsc rozrywki wpływa nie samowicie na urok miasta i naukę angielskiego  rówież. Nauka angielskiego na wschodnim wybrzeżu USA w Kaliforni w Los Angeles jest niesamowitym doświadczeniem. Ja osobiście byłem w Kaliforni w 2009 (nie w Los Angeles lecz w Santa Barbara ale klimat ten sam – polecam!!).

 kursy angielskiego za granicą LA

Zacznijmy porównanie szkół oferujących naukę angielskiego w LA. Praktycznie każdy większy organizator oferuję tą destynajcję co niewątpliwie świadczy o popularności LA jako miejsce na naukę. Wybrałem różne firmy dla lepszego ogólnego i obiektywnego rozeznania.

 • Atas www.atas.pl

Firma Atas jako jeden z największych agentów w Polsce posiada w ofercie kursy w Los Angeles. W ofercie jest szkoła Kings Colleges (założona w 1957 roku) . Posiada  ona akredytację British Council. Zajęcia prowadzone są w 10 salach lekcyjnych. Do użytku uczestników pozostaje także pokój rekreacyjny z TV, centrum komputerowe z WiFi i kuchnia. Uczestnicy kursu mogą wybrać zakwaterowanie w szkolnym akademiku lub u rodziny goszczące (oddalona jednak są od szkoły ponad 35 minut jazdy komunikacją miejską – daleko jak na LA). Cena za 2 tyg (full package) to ok 800$ jednak trzeba doliczyć liczne opłaty dodatkowe jak dopłata sezonowa (450zł!), depozyt, koszt transferu (ponad 100$). Cena końcowa jest więc ponad 1100$. W cenie wliczone są materiały do nauki i certyfikat ukończenia kursu. Dobra oferta jednak dziennie tracimy ponad 1 godzinę na dojazd i podróże.

 • Sprachcaffe www.Sprachcaffe.pl

Jako jeden z największych organizatorów kursów angielskiego na świecie Sprachcaffe posiada swoje własne szkoły również w Los Angeles (GEOS). Szkoła Sprachcaffe zlokalizowanajest w jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Los Angeles w  Tottanc. Jest tu cicho i spokojnie i aby dostać się na plażę (piaszczysta, długa plaża) jak i do centrum potrzebujemy kilkanaście minut! Blisko Tottanc zlokalizowane są wszystkie ważniejsze atrakcje Los Angeles. Jak można przeczytać na stronie Sprachcaffe to spotkamy tu wielu studentów z całego świata m.in.: z Argentyny, Brazylii, Kolumbii, Francji, Niemiec, Włoch, Korei, Peru, Meksyku, Rosji. Międzynarodowe towarzystwo jest więc gwarantowane co ma ogromny wpływ na naukę angielskiego. Szkoła zapewnia: 11 przestronnych sal lekcyjnych, salę komputerową z  internetem, aneksu kuchenny. Wszelkie najważniejsze akredytacje szkoła Sprachcaffe posiada. Cena pełnego pakietu za 2 tyg to od ok. 1000$. W  cenę wliczony jest test angielskiego i materiały do nauki. Szkoła Sprachcaffe ma  bardzo bliskie położenie od oceanu co umożliwia łatwy dostęp do sportów wodnych.  Transfery z lotniska dla młodzieży są wliczone w cene co jest żadko spotykane. Transfery dla dorosłych to koszt ponad 100$. Opłata sezonowa to 25$/tydzień (nie duża w porównaniu z innymi szkołami). Zakwaterowanie na kursie angielskiego ze Sprachcaffe to apartament lub rodzina goszcząca do wyboru. Oferta Sprachcaffe jest ciekawa i warta rozważenia.

 • Study Global www.studyglobal.net

Szkoła położona jest w Santa Monica przy plaży, w bezpośrednim sąsiedztwie Third Street Promenade.Nauczyciele posiadają certyfikaty  i długoletnie doświadczenie w profesjonalnym nauczaniu studentów z całego świata! W szkole znajdują się: klimatyzowne sale lekcyjne, internet, mała biblioteka, pomieszczenie dla studentów. Study Global oferuje wiele różnych kursów więc jest w czym wybierać. Nie widać jednak możliwości zakwaterowania z pełnym wyżywieniem (pełne wyżywienie jest najlepszą, najłatwiejsza i najtańszą formą kursu więc trzeba brać to pod uwagę). Transfer z lotniska jest płatny w w cenie $ 100 w jedną stronę lub USD 140 w obie strony dla 1 osoby / USD 55 w jedną stronę. Materiały do nauki są w cenie kursu językowego. Na stronie widnieje również tzw. „Opłata za dostarczenie I-20: USD 85” jednak nie mam pojęcia co ona oznacza…Cena kursy nie może być obiektywnie porównana (brak pełnego wyżywienia) jednak będzie to minimum ponad 1100$ łącznie. Oferta ciekawa ze względu na lokalizację przy plaży jednak brak opcji z wyżywieniem jest nie ciekawy.

 • Glossa www.glossa.pl

Glossa nie posiada własnej szkoły i oferuje szkołę English Language Center. Oddział English L.C. w Los Angeles to doskonałe miejsce, aby połączyć intensywną naukę z relaksem i wypoczynkiem. Blisko jest do Beverly Hills jak i na plaże Santa Monica.  Szkoła zatrudnia  wysoko wykwalifikowanych lektorów posiadających specjalistyczne przygotowanie do nauczania języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w  międzynarodowych grupach, dzięki czemu nauka jest przyjemna i efektywna. Dostępne zakwaterowanie to wyłącznie rodzina goszcząca. Wszystko niby ok ale jak jest napisane na stronie brak jest łazienki (!) jak i dostepu do internetu. Czas dojścia do szkoły to ponad 30 min. Koszt transferu to 220$ (w dwie strony). Glossa wydaje się mieć najdroższe kursy gdzie cena zaczyna się od 1500$ + opłaty za transfer. Firma godna polecenia ale nie koniecznie w Los Angeles ze względu na dużo tańsze oferty a brak łazienki w miejscu zakwaterowanie jest po prostu nie dorzeczny. Glossa jako duży agent jest pewną firmą ale oferta bez łazienki chyba nikogo nie zachęci

Powyższe porównanie stworzyłem na podstawie informacji ze stron internetowych jak i z własnego doświadczenia. Byłem w LA ale nie na kursie angielskiego lecz typowo turytsycznie. Miasto jest niesamowite i w USA  najciekawsze jeśli interesuje Nas nauka angielskiego połaczona z typowym wypoczynkiem. Koszt 2 tyg. kursu wraz z przelotem i opłatami wizowymi to minimum 7000zł więc radzę porównać oferty szkół dokładnie. Najlepiej zajrzeć na strony internetowe na początku poszukiwania info czyli na Google:-)

5 thoughts on “Kursy angielskiego w Los Angeles w USA – którą szkołe angielskiego wybrać?

 1. Oczywiście linki do szkół jak najbardziej proszę zamieszczać jednak jeśli będzie to próba reklamy przez firmę to będą one wszystkie usunięte! Taka mała dygresja:-)
  Blog ma być obiektywny i informacyjny więc umiar musi być

 2. #Marcinie – chyba po to jest blog aby w komentarzach linki zamieszczać!
  Blog fajny i chyba obeiktywny ale mało trochę artykułów jak narazie…
  Ja szukam szkoły w USA ale nie wiem czy LA czy SF czy Miami….

 3. Pingback: USA - Przewodnik Turystyczny | ٩(•̮̮̃•̃)۶ Angielski za Granicą ☛ Blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>