Kursy angielskiego w USA – ogólne wprowadzenie

Stany są nie dość, że tak ogromnym państwem to również mają wiele bardzo dużych miast, które skupiają różne szkoły języka angielskiego – jest ich kilkaset a firm oferujących w nich naukę pewnie z kilkanaście. Postanowiłem więc napisać na początku jako wprowadzenie artykuł ogólny o nauce angielskiego w USA a następnie skupić się już kolejno na każdym z miast osobno – oczywiście wybiorę kilka najważniejszych i najpopularniejszych destynacji. USA jest drugim po Anglii najbardziej popularnym wyborem jeśli chodzi o naukę angielskiego za granicą.

Stany Zjednoczone są z oczywistego powodu droższym jak i trudniejszym w organizacji wyjazdem jednak oferują za to coś w zamian…coś więcej niż popularna Anglia czy Malta gdzie większość z Nas jedzie – szczególnie ta młoda większość:-). Mówię tu o niesamowitej przygodzie, jaką jest taki wyjazd!! – zaczynając od organizacji jej już w Polsce (nawet już wcześniej – myśląc o takim wyjeździe już) kończąc na samym pobycie w miejscu docelowym bez względu czy będzie to Nowy Jork, Los Angeles czy boskie Honolulu na Hawajach. Język angielski (amerykański) będzie otaczał Nas zewsząd co wpłynie niewątpliwie pozytywnie na Naszą naukę angielskiego. Aspekt czysto turystyczny jest chyba tu oczywisty – możliwości są ogromne!!

Największe firmy oferujące naukę angielskiego w USA to: ATAS, Sprachcaffe, Study Global, Language AbroadWhy not USA, Lexis. Są to zarówno bardzo duże z ponad 20 letnim doświadczeniem firmy takie jak EF i Sprachcaffe jak i mniejsze polskie przedsiębiorstwa oferujące również bogatą i zaufaną ofertę kursów angielskiego w USA. Przyjrzyjmy się jednak wszelkim procedurom, które po kolei musimy przejść aby Nasz wyjazd mógł się odbyć a trochę tego jest..

Wiza

Aby móc skorzystać z kursu w USA potrzebna niestety jest wiza. Będzie to wiza turystyczna przy kursie standardowym lub wiza studencka przy kursie intensywnym. Koszt to 500- 1000 zł. Dokumenty, które będą Tobie potrzebne w trakcie ubiegania się o wizę to zwykle: ważny paszport, bilet w dwie strony, zaświadczenie o posiadanych środkach finansowych, prawo jazdy, karta szczepień, dowód ubezpieczenia zdrowotnego, dokumenty potwierdzające status studenta – mogą się one przydać do uzyskania zniżek do wielu instytucji w USA. Przydatne strony to: Ambasada USA w Polsce Ogólne info o wizach, biuro spraw konsularnych, firma Aina pomagająca w wizach

Lot

Cena przelotu uzależniona jest jak wiadomo od daty zakupu jak i destynacji (wschód czy zachód stanów). Przykładowe ceny np. Warszawa – Nowy York to ok. 3000 zł  a Warszawa – Los Angeles to już ok. 4000 zł w za bilet w dwie strony. Polecam wyszukiwarki takie jak: Efly jak i Skyscanner

Miasta

Możliwość kursu angielskiego oferują: Nowy Jork, Los Angeles, Orange County, Boston, San Francisco, Miami, San Diego, Seattle, Washington, Santa Cruz, Chicago, Filadelfia, Portland, Honolulu…wybór jest więc ogromny i jak pomogę Wam wybrać ten najlepsze miasta:-)

Ceny kursów angielskiego

Cena uzależniona jest od rodzaju i długości kursu jak i od wybranego zakwaterowania. Dodatkowo trzeba doliczyć cenę lotu i wizy oczywiście. Przykładowe ceny za najczęściej wybierany kurs standardowy 2 tygodniowy z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem u rodziny goszczącej to to ok. 4000 zł . Kursy roczne to koszt nawet 50 000zł.

Wkrótce zapraszam na konkretne już opisy miast i kursów w nich dostępnych. Mam nadzieję że mój przewodnik po USA pomoże Wam w wyborze najlepszego miasta na kurs angielskiego w USA!

3 thoughts on “Kursy angielskiego w USA – ogólne wprowadzenie

  1. Wydaje mi się, że zorganizowany kurs językowy w USA jest średnio opłacalny. Ze względu na wciąż wysokie ceny biletów – nie opłaca się lecieć na krótki czas w związku z tym zazwyczaj wybiera się kursy długoterminowe. Jednak będąc na miejscu kilka tygodnia a nawet miesięcy język angielski można złapać podczas samego przebywania wśród Amerykanów. O ile sami rzucimy się na głęboka wode i nie będziemy kurczowo szukać przyjaciół – Polaków. Natomiast sama idea wyjazdów na kursy językowe jest jak najbardziej pro! ;)

  2. #YMCA masz trochę racji ale…kursy zorganizowane mają tą przewagę, że wszystko mamy załatwione i pewne co w wypadku mlodych osób jest nie przecenione – kwestia bezpieczeństwa i spokoju ich rodziców. Jesli chodzi o osoby zapracowane/biznesmenów również oni zaoszczędziś mogą duża czasu i nerwów lecąc na w pełni zorganizowany kurs do USA. Jesli ma sie odwage i chęci to jasne, że można samemu pojechać na podbój USA!!
    Minimum opłacalności przy kursie angielksiego w USA to 2-3miesiące.

  3. Pingback: USA - Przewodnik Turystyczny | ٩(•̮̮̃•̃)۶ Angielski za Granicą ☛ Blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>