Kursy angielskiego za granicą w 2016 – ogólne info

Nauka angielskiego nie musi polegać na zakuwaniu listy słówek. Uczyć się można w znacznie przyjemniejszych okolicznościach na przykład na wyjeździe łącząc urlop z kursem angielskiego. Nauka zagranicą daje doskonałe efekty, o czym doskonale wiedzą ci, którzy chociaż raz doświadczyli nabywania języka poprzez otoczenie się nim i konieczność używania. Różnorodność kursów, ich destynacji jak i czasu trwania pozwala na dopasowanie oferty do własnych potrzeb i możliwości w zakresie edukacji językowej.

Londyn Sprachcaffe kursy angielskiego za granicąAtrakcyjne lokalizacje kursów językowych przyciągają wielu uczniów, którym zależy na szybkiej nauce języka. Jeśli nie lubisz siedzieć nad książkami i wolisz naukę w praktyce zwłaszcza łącząc ciekawe sposoby spędzania czasu z nauką przy okazji to ta oferta jest dla Ciebie stworzona. Kursy językowe poza nauka języka oferują szereg ciekawych zajęć hobbystycznych jak taniec, zajęcia kulinarne, podstawy sztuki kaligrafii jak i w zakresie aktywności sportowych kursy nurkowania itd.  Tym sposobem podczas kursu językowego możemy nauczyć się o wiele więcej na przykład gotować. Zajęcia fakultatywne są prowadzone oczywiście w języku angielskim co ma wspomóc nasze rozumienie ze słuchu i nie tylko.

To doskonała zachęta, motywacja do nauki słownictwa, sprawdzenia znaczenia użytych zwrotów itp. W zależności od lokalizacji kursy organizatorzy oferują wycieczki krajoznawcze tak szlakami niecodziennej przyrody jak i zabytków, dzieł sztuki i historii danego miejsca jak i wycieczki stricte zakupowe. Tym samym każdy może znaleźć ofertę dla siebie i uatrakcyjnić sobie czas, dając tez pretekst do rozmów, zgłębiania wiedzy w obszarach jakie ans interesują. Warto dodać, ze kursy językowe to nie tylko nauka, ich intensywność  w dużej mierze zależy od samych kursantów i pomysłów na spędzanie czasu poza zajęciami proponowanymi przez organizatora, szkołę językową na miejscu. Jeśli wolimy leżeć na plaży to możemy to uczynić, jeśli jednak wolimy zakupy to możemy przejść się do centrum handlowego. Im więcej będziemy korzystać z okoliczności i otoczenia tym lepiej dla naszych umiejętności językowych, jednak nie można traktować pobytu wyłącznie jako kursu będąc pod presją czasu. Każda sytuacja czegoś nas uczy, nawet leżąc na plaży możemy się uczyć, sekretem tychże kursów jest właśnie nauka przy okazji, nieświadomie.

Malta

Często dopiero po powrocie dostrzegamy różnicę. Nie dość iż wracamy z bagażem doświadczeń i miłych wspomnień, zauroczeni atmosferą kursu to z łatwością możemy dostrzec różnicę w tym jak zmienił się na plus nasz angielski. Co ważne bez względu na to czy jesteśmy na poziomie podstawowym czy zaawansowanym możemy skorzystać z wyjazdów językowych. Wbrew pozorom obozy językowe to nie tylko propozycja dla dzieci i młodzieży. Wiele z kursów angielskiego wyjazdowych dedykowanych jest osobom pragnącym podszkolić język w praktyce tak ten codzienny jak i specjalistyczne słownictwo medyczne czy techniczne. Kursy angielskiego na Malcie lub w Anglii to alternatywa dla kursów w szkołach językowych które wymagają systematyczności w uczęszczaniu na zajęcia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób mało dyspozycyjnych i zapracowanych, często podróżujących, które nie mogą pozwolić sobie na klasyczny model edukacji. Wyjeżdżając na kilka tygodni za granicę można nauczyć się tyle samo a nawet i więcej niżeli na rocznym kursie stacjonarnym. Popularność kursów zagranicznych wynika głównie z ich skuteczności. O ile różnorakie metody nauczania sprawdzają się u określonych osób, to immersja jaka stosowana jest w kursach zagranicznych sprawdza się u każdego ucznia, niezależnie od jego wieku, zdolności, zaangażowania w naukę.

Na obczyźnie uczymy się poprzez mimowolne używanie języka. Poza aktywnością nie trzeba ku temu szczególnych ani pomocy dydaktycznych ani zabiegów. Mimo wszystko warto zadbać o kontakt z językiem. Sam w sobie wyjazd zagraniczny nie wystarczy. Siedząc w czterech ścianach pensjonatu nie nauczymy się angielskiego, za to wychodząc do ludzi, choćby na spacer, na kawę czy piwo będziemy zmuszeni obcować z językiem czy tego chcemy czy nie. To doskonały sposób na przełamanie bariery językowej u początkujących. Nie trzeba być perfekcyjnym ale należy się otworzyć, używając języka. Często rzucani na tak zwaną głęboką wodę musimy sobie radzić. Robiąc codzienne zakupy w sklepie czy musząc kupić bilet na pociąg, do muzeum, czy chcąc wypożyczyć kajak musimy użyć języka angielskiego. To właśnie poprzez realne doświadczenia, sytuacje uczymy się najwięcej. Zapamiętujemy kontekstowo wraz z gramatyką. Nauka poprzez doświadczenie jest wyjątkowo skuteczna.

Międzynarodowe znajomości gwarantowane:-)Nauka przez rozrywkę, spotkanie towarzyskie, rozmowę z innymi kursantami jest również ćwiczeniem językowym. To zupełnie coś innego niż odgrywane scenki w sztucznym środowisku. Nawet najlepsze szkoły językowe w Polsce nie są nam w stanie zapewnić tożsamych warunków z naturalnym obcowaniem w środowisku międzynarodowym. Pewnym substytutem naturalnego nabywania języka są konwersacje, jednak nie tylko poprzez rozmowę uczymy się języka. Także poprzez słuchanie, oglądanie i kojarzenie faktów, zdarzeń ze sobą. Immersja polegająca na pobycie zagranicznym owocuje świetnymi efektami. Spacerując ulicami Londynu możemy przysłuchiwać się rozmowom przechodniów, czytać reklamy na bilbordach jak i tytuły prasowe w kioskach. Będąc na Malcie poczujemy się jak na wakacjach! To wszystko wpływa na nasza percepcję. Oglądając telewizję w języku angielskim, słuchając radia w języku angielskim i nie mając kontaktu z polskim nasz mózg szybciej dokonuje automatyzacji myśli w języku angielskim. Istotnym czynnikiem w immersji jest minimalizacji a wręcz eliminacja udziału języka ojczystego. Częste używanie, powtarzanie dialogów utrwala nasza wiedzę, stad tak ważne są rozmowy z mieszkańcami, tubylcami, jak i kursantami.

Technicznie kursy językowe są zorganizowane bardzo profesjonalnie, bowiem poza zajęciami dydaktycznymi, które stanowią jedynie niezbędne minimum w czasie wolnym również są zajęcia edukacyjne mimo iż takich nie przypominają. Poprzez integrację, wspólne wyjścia i atrakcje turystyczne, czasem zwiedzanie, czasem zabawę możemy uczyć się angielskiego z przyjemnością. Zaletą tej formy nauki jest poznawanie języka takim jaki w rzeczywistości jest używany. Dla wielu osób problemem w nauce jest nauka języka podręcznikowego, który w efekcie po przyjeździe do Anglii okazuje się innym niż ten spotykany na ulicy. W przypadku wyjazdów językowych uczymy się zwrotów potocznych, przyswajamy znaczenia zwyczajowe, regionalizmy a także osłuchujemy się z akcentem jak i tempem wypowiedzi. Im dłużej jesteśmy zagranicą tym szybciej łapiemy akcent i poprawiamy swoją spontaniczność wypowiedzi myśląc w języku angielskim.

Największym minusem kursów językowych jest cena. Nie jest ona wprost konkurencyjna z nauką stacjonarną czy nauką w sieci, jednak jest to inwestycja warta zachodu. Ilość nabytych umiejętności, nawiązanych relacji, kontaktów pozwala poczuć nam pewność siebie, zdobyć motywację i uwierzyć w siebie, co łącznie stanowi klucz do sukcesu w edukacji językowej. Kury angielskiego polecane są tak dla odświeżenia wiedzy jak i jej zdobycia. Jeżeli nie mamy na co dzień możliwości posiadania kontaktu z żywym językiem warto wybrać się na kurs zagraniczny

Na zagraniczne kursy zapraszamy do partnera mojego bloga - firmy Sprachcaffe >>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>