Nauka angielskiego na Malcie ze Sprachcaffe + wypoczynek w cenie!

Język angielski przydaje się nam nie tylko na wyjazdach i w podróży, również w kraju, w pracy, w towarzystwie, zwłaszcza surfując po sieci, warto zatem angielskiego się uczyć również na wakacjach. Każda okazja jest dobra do nauki, zwłaszcza zagranicą. Mimo iż wielu osobom wydaje się to niemożliwe to angielskiego możemy uczyć się również w ciepłym klimacie, bo na Malcie. Na środku Morza Śródziemnego leży niewielka wyspa, której językiem urzędowym jest właśnie angielski. To doskonałą destynacja do nauki angielskiego w jego naturalnym środowisku. Tym samym w iście wakacyjnym klimacie możemy doskonalić język w pełni profesjonalnie uczestnicząc w kursach angielskiego na Malcie. Poznaj Maltę >>

Malta

Dostępna szkołą języka angielskiego w St Julian’s Sprachcaffe zapewnia wartościowe zajęcia dydaktyczne oraz bogaty program rozrywkowy poprzez który możemy nie tylko się uczyć ale i wypoczywać, relaksować w promieniach słońca odbijających się w krystalicznie czystej wodzie zatoki. Organizowane wycieczki czy to górskie, ścieżkami parku krajobrazowego czy też do La Valetty, bądź pobliskiego kurortu St Paul Bay uatrakcyjnią pobyt oraz będą doskonałym pretekstem do użycia angielskiego w praktyce. Możliwości aktywnego wypoczynku jak również zwiedzania, spędzania czasu wolnego jest tu bez liku i dla każdego. Poza sezonem turystycznym można na Malcie zaznacz błogiej ciszy i spokoju oraz pobyć z mieszkańcami w bezpośredniej relacji co w sezonie, zwłaszcza latem utrudnia tłum turystów. Z drugiej jednak strony pobyty jesienią, wiosną są tańsze, spokojniejsze jednak część atrakcji w tym okresie jest nieczynna z czym trzeba się liczyć. Bezsprzecznie łatwiej jest o tańsze bilety na samolot, czy pensjonat. Kursy językowe na Malcie obejmują zarówno poziom podstawowy jak i zaawansowany. Dostępne są także kursy języka angielskiego specjalistycznego z podziałem na specjalizacje techniczną, medyczną czy prawniczą.

Mapa Malty

Jak wybrać kurs na Malcie? Kiedy lecieć?

Najlepiej jechać w miesiącach Czerwiec-Sierpień ze względu na pogodę, ilość turystów i innych kursantów (jeśli oczywiście lubimy poznawać nowych ludzi). Morze jest w tych miesiącach najcieplejsze i będzie to stricte wakacyjny wyjazd gdzie nauka angielskiego będzie miłym dodatkiem. Duża swoboda względem wyboru terminu i czasu trwania kursu sprzyja zaplanowaniu wakacji z angielskim właśnie na Malcie. Z reguły nauka angielskiego zagranicą kojarzy się nam z pobytami w Londynie, na terenie Wielkiej Brytanii, która nie jest nazbyt atrakcyjna pod kątem kurortów wypoczynkowych nad morzem z uwagi na stosunkowo chłodny klimat, opady deszczu, mgły angielskie itd. Na Malcie mamy niemalże cały rok gwarantowaną pogodę pełną słońca, ciepła a w wakacje również mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie dla turystów. Dostęp do Malty poszerzają tanie linie lotnicze, którymi można dolecieć nie tylko z Frankfurtu, ale i z Warszawy. Malta polecana jest zarówno młodzieży jak i osobom dorosłym w wieku 18-35 lat. Młodzież i studenci chwalą sobie na Malcie dostęp do klubów muzycznych, licznych dyskotek na plaży, jak również centrów zakupowych, a także możliwości uprawiania wielu sportów wodnych, aktywnego wypoczynku poprzez nurkowanie, kitesurfing i wiele innych.

malta-pool-girls-boy

Chill & Fan na Malcie

Wypoczywając, relaksując się tak jak lubimy nasz umysł pracuje lepiej, zdecydowanie więcej jest w stanie przyswoić słówek, chętniej się uczy i to często zupełnie podświadomie, niepostrzeżenie. Dlatego też połączenie wypoczynku i nauki daje doskonałe efekty. Kluczem do sukcesu kursów językowych zagranicą jest otoczenie się i zanurzenie w jeżyku angielskim. Wyeliminowanie polskiego przez kilka tygodni pobytu i zmuszenie umysłu do myślenia w języku obcym, wypowiedzi, budowania zdań, poznawania słów, wyrażeń w praktyce zapewnia swobodę konwersacji, przełamanie bariery językowej i niesamowitą satysfakcje z własnych postępów w nauce. Już w trzy tygodnie możesz nauczyć się podstaw języka, zaledwie po kilku tygodniach możesz widzieć znaczące postępy o minimum jeden poziom zaawansowania. Statystycznie 3 do 5 tygodni na Malcie równe jest rocznej nauce języka angielskiego w Polsce w szkole językowej, czy tez indywidualnie w formie korepetycji. Mieszkając u rodzin goszczących, Maltańczyków mamy okazję przebywać non stop z angielskim, poznając rodzinne życie mieszkańców Malty, kosztując ich kuchni, rozmawiając o tradycjach, zwyczajach, odkrywając maltańską gwarę, historię itd. Dzięki takim możliwościom nauka przebiega przyjemnie i bez wysiłku a bardzo skutecznie. Uczestnicząc w życiu kulturalnym lokalnej społeczności, odwiedzając targowiska, festyny, muzea, kawiarnie możemy odpocząć jak i dowiedzieć się co nieco o Malcie, o angielskim jak i poszerzyć słownictwo.

Niewinne rozmowy z przechodniami, sprzedawcami są okazja do zawarcia ciekawych znajomości, podobnie jak i integracja grupowa kursantów, którzy stanowią zbieraninę z całego świata. Wiele przyjaźni zawartych w trakcie kursu utrzymuje się przez wiele lat, część z tychże kontaktów zostaje wykorzystana towarzysko jak i zawodowo, biznesowo, co jest wartością dodaną tej formy wypoczynku i nauki w jednym.

Wyjazd na Maltę jest wart swej ceny

Mimo iż niestety kursy zagraniczne nie należą do najtańszych.Przykładowy cennik wg. oferty Sprachcaffe to: kurs standardowy (20 lekcji/tydz) = 630zł, kurs intensywny (30 lekcji/tydz) = 945zł, do cen trzeba też doliczyć opłatę rejestracyjną w wysokości 270 zł (jednorazowy koszt). Zakwaterowanie za 1 tydz to koszt od 700zł do 1600zł (w zależności od standardu mieszkania). Pełne wyżywienie to koszt 882zł/tydz.

Ceny kursu na Malcie możecie zobaczyć tutaj >>

MaltaLoty można kupić już od ok. 500zł przez Wizzair czy droższe poprzez AirMalta  Jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów do minimum można pokusić się o termin mało popularny, jednak kalkulując koszty kursu i jego wartość, jakość wraz z ceną wakacji w tak słonecznym kurorcie koszty kursu automatycznie maleją i nie są już tak wysokie jakby się to wydawało na pierwszy rzut oka. Popularność kursów językowych dowodzi, iż są skuteczne, zwłaszcza iż wiele osób na kursy zagraniczne jeździ od lat i ceni sobie ich atmosferę, niesamowite wspomnienia i wartość edukacyjną. Dużym atutem kursów jest organizacja czasu wolnego w taki sposób, aby każda wolna chwila była zagospodarowana na naukę. Ilość zajęć do wyboru pozwala na doskonałą zabawę, relaks zgodny z naszymi preferencjami, zainteresowaniami. To niesamowite doświadczenie językowe i nie tylko. Malta jest na tyle atrakcyjnym miejscem, iż warto ją odwiedzić wyłącznie w celach turystycznych, dostępne są tutaj i wioski rybackie i kurorty turystyczne, zabytkowy klasztor, stolica, urocze miasteczka na wzgórzu, jak i nowoczesna promenada, oferta rejsów wokół wyspy i wiele innych atrakcji typowo wakacyjnych, a wszystkie one mogą nas podszkolić w angielskim. Jeśli nie potraktujemy kursu jako przymusi a oddamy się rozrywkom zapominając o nauce angielskiego mamy szansę nauczyć się najwięcej, o czym przekonać się możemy zwykle dopiero po powrocie z kursu, kiedy obserwujemy poprawę rozumienia i płynności wypowiedzi w języku angielskim.

malta-strasse-002-49a6Wakacyjna atmosfera nauki sprawia, że wracamy z kursu wypoczęci niczym po najlepszym urlopie, a angielski jest dodatnim plusem odbytego wyjazdu i pobytu w tak fantastycznym miejscu jak Malta. Gościnność Maltańczyków nie zna granic, wiele osób wraca na Maltę ponownie chcąc poczuć ten magiczny klimat nauki w praktyce, poprzez doświadczenie i używanie języka. Co ważne podczas pobytu nie uczymy się tylko mówić po angielsku, a rozwijamy wszystkie sfery tak rozumienia, jak i gramatyki, pisowni i wymowy. Tym samym poznajemy ogromne ilości materiału w tak krótkim czasie mimo iż nie odczuwamy intensywności nauki i wysiłku. To unikalna cecha immersji, dzięki której cieszy się takim dużym uznaniem wśród uczących się języka i chcących szybko podszkolić swój angielski.

Więcej o kursach angielskiego na Malcie dla dorosłych dowiecie się po kliknięciu w poniższe logo. Zapraszamy na efektywne wakacje z kursem na Malcie!

Logo Sprachcaffe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>