Nauka angielskiego

Nauka angielskiego nie musi być już nudna i czasochłonna jak to było kiedyś! Tradycyjna nauka na kursach językowych w szkole nie jest już tak popularna i dostępne są, na szczęście różne alternatywne metody związane z edukacją językową.  Każdy z Nas inaczej przyswaja język angielski, jednym łatwiej chłonąć naukę ze słuchu innym czytając a jeszcze innym potrzebna jest ogromna cierpliwość, czas i własne zaangażowanie w naukę. Jak więc uczyć się angielskiego aby się go efektywnie nauczyć? Czy jest na to „złoty środek”?

 Tradycyjne kursy językowe są oczywiście podstawą jednak należy (w zależności już od upodobań i potrzeb) wzmocnić/urozmaicić je innymi metodami nauki takimi jak np. kursy angielskiego online, aplikacje na telefony komórkowe, specjalne metody  (SITA) czy poprostu praktyczną i darmową (!) nauką ze słuchu. Odnośnie tej ostatniej to ciekawą formą jest np. codzienne oglądanie wiadomości na BBC – online oczywiście (za  pośrednictwem telefonu).

Oferowane obecnie różne kursy online to przeróżne platformy do tzw. e-learningu gdzie za wybraną opłatą mamy dostęp do lekcji angielskiego 24 godziny na dobę z każdego miejsca. Dla osób mających dostęp do internetu jest to ciekawa propozycja. Elastyczność i łatwość nauki jest tutaj ogromną zaletą.

W obecnej erze smartfonów liczba aplikacji do nauki angielskiego notuje ogromny wzrost zainteresowania, głównie z powodu mobilności jak i łatwości nauki tą formą. Tutaj już w zależności od systemu, który posiadamy na telefonie mamy wybór między aplikacjami w sklepie PLAY (Android)  lub Apple store (iOS). Częśc z nich jest darmowa jednak za te bardziej rozbudowane i profesjonlane trzeba już niestety zapłacić. Warte polecenia są również liczne słowniki i translatory, które  często są oferowane za darmo. Obecnie najbardziej popularne alikacje w Polsce to:  SuperMemo, Busuu, Diki, Ling, Idean.

Metoda typu SITA ma tą zaletę, że nauka prowadzona jest w pełnym skupieniu i język angielski może być chłonięty przez Nas wszystkimi zmysłami. Minus to jednak czas i potrzeba cichego pomieszczenia aby oddać się w pełni w stan relaksu jakiego to SITA wymaga.

Nauka angielskiego może więc być przyjemna, łatwa i dostepna kiedy tylko mamy na to ochotę! Jest jeszcze jedna kwestia….motywacja, o którą chyba najtrudniej. Ciekawy artykuł o tym jak zmotywować się do nauki języka angielskiego znajdziemy tutaj.

Wniosek jest więc jeden – należy spróbować wielu różnych metod nauki angielskiego aby móc wybrać tą najlepszą i najbardziej odpowiednią dla siebie.  Również połączenie wielu metod i technik nauki może dać bardzo duże i ciekawe efekty!

3 thoughts on “Nauka angielskiego

  1. Najlepsza nauka to właśnie mix różnych metod bo ani sam kurs za granicą ani SITA czy Callan w Polsce nie są wystarczające! Mam rację?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>