Nowy Jork – wybór szkoły na kurs języka angielskiego w USA

Nowy Jork zamieszkuje ponad 8 mln mieszkańców. Jest to najbardziej zróżnicowane miasto na świecie – mówi się tam ponad 800 róznymi jezykami co czynii z tego miasta prawdziwą międzynarodową i kosmopolityczną metropolię. Nowy Jork to również najgęściej zaludnione miasto w USA…i najczęściej wyszukiwane w Google również. Miasto odwiedza prawie 40 milionów turystów rocznie co świadczy o jego atrakcyjności nie wątpliwie! Jest to również najlbliżej położone miasto od Polski. Atrakcji Nowy Jork posiada mnóstwo – 1700 parków, najlepsze kluby, muzea, galerie, sklepy, centra handlowe itd. Po więcej turystycznych informacji zapraszam na Wikipedia Nowy Jork i na Przewodnik po Nowym Jorku

Jesli lubisz mix kulturowy, nieograniczoną liczbę miejsc do odwiedzenia w wolnym czasie i to, że językiem angielskim mówią tu wszyscy to Nowy Jork jest Twoim wyborem na kurs angielskiego w USA. Firmy oferujące kursy angielskiego w NJ to m.in: Atas, Study Global, Kaplan, Sprachcaffe, Albion House, Glossa. Moim zdaniem najciekawszą ofertę na kurs języka angielskiego w NJ w USA posiadają:

Szkoła Study Global - zlokalizowana w pobliżu stacji Grand Central i budynku United Nations i posiada 2 odzielne budynki niestety. Szkola posiada 20 sal lekcyjnych. Każda sala wyposażona jest w telewizor i magnetowid. Oferowane  kursy angielskiego to kurs: standardowy, intensywny i super intensywny.  Zakwaterowanie to akademiki i rodzina goszcząca. Przykładowa cena dla kursu standardowego 20 godz/tydz, 4 tygodniowego z pełnym wyżywieniem i noclegiem u rodziny goszczącej to około 9000zł jednak do ceny trzeba doliczyc inne dodatkowe opłaty a jest ich wiele. Np cena samych podręczników to ok 300zł i dodatkowo koszty transferu z lotniska i opłaty rejestracyjnej. Tak więc dużo róźnych dodatkowych kosztów!

Szkoła Atas jest zlokalizowana przy Times Square, przy Broadwayu. Szkoła zajmuje piętro w wysokim biurowcu. Budynek posiada 16 przestronnych, klimatyzowanych sal lekcyjnych, pokój wypoczynkowy, bibliotekę, salę komputerową  oraz restaurację. W całej szkole dostępne jest bezprzewodowe łącze Wi-Fi. Zakwaterowanie to rodzina goszcząca i rezydencja. Rodzaje oferowanych kursow angielskiego to tylko kursy standardowe i intensywne gdzie 1 lekcja twa 45 minut. Przykładowa cena dla kursu standardowego 20 godz/tydz, 4 tygodniowego z pełnym wyżywieniem i noclegiem u rodziny goszczącej to 9000zł.

Szkoła Sprachcaffe to wyjątkowo dobra lokalizacja w centrum Manhatanu gdzie jest bardzo blisko do wszelkich atrakcji Nowego Jorku! Szkoła posiada 12 komfortowych sal lekcyjnych, sale komputerową z internetem, aneks kuchenny. Rodzaje oferowanych kursow angielksiego to wszelkie mozliwe kursy trwajace minimum 1 tydzien takie jak: part time, standardowe, intensywne i super inensywne, gdzie 1 lekcja to tradycyjnie 45 minut. Zakwaterowanie to wyjatkowo duży wybór: apartamenty, rodzina goszcząca, rezydencja i rezydencja YMCA. Przykładowa cena dla kursu standardowego 20 godz/tydz, 4 tygodniowego z pełnym wyżywieniem i noclegiem u rodziny goszczącej to około 8000zł. Cena obejmuje równie test językowy i certyfikat ukończenia kursu.

Szkoła Kaplan zlokalizowana jest w dzielnicy artystów East Village położonej trochę już dalej od Manhatanu. Możliwe zakwaterowanie to mieszkanie u rodziny goszczącej z pełnym wyżywieniem. Oferowane sa liczne kursy angielskiego na wielu poziomach zaawansowania gdzie 1 godzina to 45 minut. Brak jest na stronie jednak wielu infomracji na ten temat – trzeba kontaktowac się w sprawie szczegółów osobiście już. Przykładowa cena dla kursu standardowego 20 godz/tydz, 4 tygodniowego z pełnym wyżywieniem i noclegiem u rodziny goszczącej to 8000-9000zł.

Szkoła Glossa na stronie posiada dość ogólne informacje niestety. Wiadomo, że prowadzone są kursy ogólne jak i indywidualne o długości od 1 do kilkunastu tygodni. Oferta obejmuje kilka szkół w Nowym Jorku. Przykładowa cena dla kursu standardowego 20 godz/tydz, 4 tygodniowego z pełnym wyżywieniem i noclegiem u rodziny goszczącej to ok 9000zł.

Kursy angielskiego w USA w Nowym Jorku są niesamowitym przezyciem i szansą na efektywną naukę języka gdyż angielski (amerykański) będzie Was otaczał zewsząd.

A Wy gdzie i kiedy byliście w NJ? Czy może dopiero zamierzacie tam polecieć?

2 thoughts on “Nowy Jork – wybór szkoły na kurs języka angielskiego w USA

  1. W NY byłem dwa razy:-) raz na kursie ze Sprachcaffe 4 tyg a później już służbowo.tylko 3 dni. Miasto ogromne ale niesamowite więc jak macie czas to zwiedzac i tylko zwiedzać!!!!

  2. ja mam w planach podróż po USA i chciałabym odwiedzić kilka większych miast – m.in. NY, Los Angeles, San Francisco, Miami i Chicago :) Nie byłam tam jeszcze nigdy i domyślam się, że na jedno miejsce trzeba przeznaczyć co najmniej tydzień… Myślałam właśnie o kursie angielskiego/ “amerykańskiego” w tych miastach połączonym ze zwiedzaniem :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>