Olimpiada letnia w Londynie – wzrost cen czy jednak nie?

Olympiada w Londynie w dniach 27.07-12.08.12 będzię największa imprezą sportową w Europie w tym roku. Nasze Euro 2012 myslę, że dzięki temu, że odbyło się przed Olimpiadą również zaskało na rozgłosie. Koszt zorganizowania Olimpady to około 10 mld funtów. Liczba przyjezdnych jest przewidziana na prawie 1 mln zagranicznych turystów, którzy wydadzą około 500 mln funtów na wszelkie usługi turystyczno – rekreacyjne.

Okres ten jest również niesamowicie ważny dla firm ogranizujących kursy angielskiego w Londynie. Powody to ogólne nagłośnienie imprezy już od kilku miesięcy, sam fakt przebywania na kursie językowym w trakcie Olimpiady, możliwość większego zarobku dla organizatorów kursów … no właśnie jak cała Olimpiada wpłynie na ceny podczas naszego pobytu w Londynie na kursie angielskiego w jednej ze szkół językowych?. Są to kwestie również wzrostu cen lotów, zakwaterowania, cen ogólnych w Londynie jak i samych już kursów językowych bezpośrednio.

Na początku 2011 roku wszyscy straszyli strasznie wysokimi cenami podczas Olimpiady. Jednak czym bliżej Lipca to widać, że nie dokońca jest to prawda – na szczeście!. Ceny lotów wzrosły znacznie ale jest to typowe w sezonie. Jednak za 200zł spokojnie można juz dotrzeć do Londynu liniami wizzair i rynair tak więc cena jest wciąż bardzo bardzo dobra!! Ceny zakwaterowania również wzrosły ale nie kilku krotnie jak to wszyscy straszyli tylko maksymalnie 50%. Czym bliżej Olimpiady to ceny zakwaterowani jednak spadają!

Według Hotels.com stawki spadają m.in gdyż: wzrosła dostępność pokoi a popyt nie okazał się tak silny, jak pierwotnie zakładano.  Wszystko to ma ogromny wpływ dla Nas i na wybór kursu angielskiego w Londynie. Sprawdźmy więc, które szkoły językowe ceny podniosły na tzw „London Olympic season”.

Study Global ma dodatek za okres Igrzysk (ale już od 22 lipca!) 45 GBP za tydzień, Agencja  BUT podniosła ceny w rezydencji aż o £105 tygodniowo, Glossa – dopłaty 45-100 funtów.

Firmy, które nie podniosły cen za kurs angielskiego w Londynie lub nawet je obniżyły: Sprachcaffe oferuje zniżkę aż 70 funtów w tym okresie!, Atas i Language Abroad cen nie podniosły również. Inne duże firmy nie informują o podwyższe cen na stronach.

Ja osobiście mimo wszystko polecam wyjazd podczas Olimpiady (już nawet bez wzgledu na koszty jakie by one nie były) ze wzgledu nie tyle na sam kurs angielskiego ale Olimpiadę i wszystko z nią związane!!

Jeśli jednak ceny są zaporowe to Malta zaprasza na dużo tańsze wakacje językowe z tym okresie! Kursy angielskiego na Malcie to oprócz nauki angielskiego również atrakcje jak nurkowanie (Sprachcaffe, Atas, Glossa) czy kursy kulinarne (EF).

W kolejnym artykule przedstawię propozycje szkoł na tzw. tailored made Olympic cources czyli jak w 100% połączyć nauke z Olimpiadą w Londynie.

One thought on “Olimpiada letnia w Londynie – wzrost cen czy jednak nie?

  1. Pingback: Kursy angielskiego w Londynie | Kursy angielskiego za granicą - Blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>