Poradnik „Jak tanio dzwonić z Anglii do Polski w 2015”

Rozmowy w UE

Anglia wciąż jest najpopularnijeszym krajem zarówno jeśli chodzi o kursy językowe za granicą, wyjazdy stricte turystyczne i emigrację zarobkową. W każdej z tych sytuacji, bez względu na to kiedy, gdzie i jak długo będziemy w UK potrzebujemy zadzwonić do rodziny, znajomych czy to nawet służbowo do Polski. Stawki za romowy w UE są wciąż jednak wysokie i przy dłuższych konwersacjach możemy potem zbyt dużo zapłacić już po powrocie do Polski. Mówię tu oczywiście o  roamingu międzynarodowym, czyli mechanizmie umożliwiającym komunikację za pośrednictwem operatora z innego kraju niż nasz gdzie mamy wykupiony abonamnet. Na szczęście w niepamięć już odeszły astronomiczne ceny “za impuls” nabity przez nieopatrznie odebrane podczas wakacji połączenie z Polski. Ceny jednak wciąż są wysokie mimo coraz częstrzych obniżek przez UE. Więcej o aktualnych stawkach roamingu znajdziecie na stronie Uke.gov.pl/aktualnosci

Tanie rozmowy z Polski do UKPoniżej przedstawię wam ciekawą alternatywę jak to tanio można rozmawiać pomiędzy Anglia a Polską! Zapraszam:) Za wsparcie merytoryczne przy napisaniu tesktu dziękuję serwisowi Polska-anglia.co.uk, który oferuje tanie rozmowy do Polski zarówno z telefonu stacjonarnego jak i komórkowego (strona www)

Co powiniśmy wiedzieć na temat połączeń telefonicznych Anglia-Polska

Wyjeżdżając do Anglii warto mieć kontakt z bliskimi, przyjaciółmi w Polsce, zapewniają oni przynajmniej na początku duże wsparcie psychiczne, kiedy nie umiemy poradzić sobie ze zderzeniem z rzeczywistością inną niż planowaliśmy, problemami i tęsknotą czy barierą językową. Jak obniżyć koszty połączeń do Polski warto wiedzieć. Jednym z rozwiązań są rozmowy przez Skype jednak aby skorzystać z tej opcji trzeba mieć tani dostęp do sieci, w innej sytuacji nie ma to sensu. Z Internetu skorzystać można zarówno w punktach hot spot, jak i darmowego wifi, jednak w przestrzeni publicznej brak jest komfortu na rozmowy z bliskimi. Sam fakt bycia w zasięgu internetu jest ogromnym plusem, bowiem zapewnia nam kontakt online z Polską i całym światem. Coraz tańszy internet mobilny dostępny jest także w Wielkiej Brytanii. Czasem warto zainwestować w kartę SIM z dostępem do sieci zamiast limitem rozmów. W sieci nie brakuje aplikacji mobilnych, które pozwalają na rozmowy, przesyłanie plików zdjęciowych i multimedialnych, w tym filmów bez opłat, pod warunkiem iż osoba odbierająca informacje korzysta z te samej aplikacji. Aplikacje dostępne są zarówno na system Android jak też Apple. Kiedy nie mamy dostępu do internetu warto zaoszczędzić korzystając z ofert np. portali takich jak tanie-rozmowy-do-Polski.eu.

Wyjazdy do Anglii = drogie rozmowy do Polski?

Rozmowy od 0.5 pensa z komórki?

Z telefonów komórkowych możliwe jest rozmawianie z polskimi numerami stacjonarnymi i komórkowymi już od 0,5 pensa za minutę np. w taryfie „Value call” na numery stancjonarne lub 4.5 pensa na numery komórkowe (dane ze strony http://www.tanie-rozmowy-do-polski.eu). Wykupując dostęp do rozmów z Polską nie trzeba określać docelowego numeru, bowiem dzwoniąc korzystamy z kodu dostępu ‘p’ lub adekwatnego do modelu telefonu, co oznacza że możemy wybrać w tej formule dowolny numer z kontaktów. W zależności od potrzeb można również wyposażyć się w pakiety miesięczne na dzwonienie do Polski. Oczywiście można też korzystać z polskich numerów sieci komórkowych, które oferują szereg okazyjnych pakietów roamingowych, jednak to rozwiązanie dotyczy przede wszystkim osób, które rozmawiają stosunkowo niewiele i wyjeżdżają do Anglii na krótko. Pewnym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch telefonów dla odbioru rozmów i wykonywania połączeń. Prócz tanich operatorów, którzy oferują obniżenie kosztu rozmów międzynarodowych można skorzystać z wielu aplikacji na smartfony .

Poza rozmowami dostępne są bezpłatne wiadomości tekstowe za pośrednictwem komunikatora działającego w sieci internet. Nie mając dostępu do szybkiego łącza internetowego można skorzystać z giffgaff korzystającego z masztów O2, jednak to wiąże się z posiadaniem odrębnej karty SIM. Nie zawsze jednak operatorzy komórkowi brytyjscy mają atrakcyjną ofertę na połączenia międzynarodowe, wówczas alternatywy proponujące okazyjne ceny na rozmowy do Polski zyskują na znaczeniu. Należy pamiętać, iż większość sieci komórkowych brytyjskich zapewnia niskie ceny abonamentów i rozmów międzynarodowych w telefonach abonamentowych, które możemy zakupić dopiero po przepracowaniu kilku miesięcy w Anglii, wykazując stosowne dokumenty uzyskania dochodów.

Operatorzy na kartę zazwyczaj nie są konkurencyjni z wirtualnymi ofertami rozmów do Polski. Podobnie jest z telefonią stacjonarną. Mimo iż nieograniczone rozmowy międzynarodowe ze stacjonarnego telefonu Orange w Anglii to tylko 1 funt miesięcznie to trzeba ów telefon w Orange posiadać. Podobne do Orange oferty posiada TaltTalk czy Call Bost. Alternatywnym sposobem rozmów jest system VoIP, w którym nie są wymagane żadne kontrakty i zobowiązania poza poniesieniem kosztów połączeń z Polską i numerem 0844, co niestety może sporo kosztować (przed wybraniem numeru należy sprawdzić cennik u swojego operatora). Wśród operatorów VoIP wymienić należy: www.0844calls.co.uk, a także www.cheapcalls.co.uk, czy też www.budgetcom.co.uk.

By nie wydawać za wiele na rozmowy a zarazem być w kontakcie z najbliższymi warto jeszcze przed wyjazdem rozeznać rynek ofert operatorów komórkowych i stacjonarnych podaje Pan Robert ze strony http://www.tanie-rozmowy-do-polski.eu.

FAQ czyli najważniejsze odpowiedzi o tanim i szybkim dzwonieniu z Anglii do Polski znajdziecie na: http://www.tanie-rozmowy-do-polski.eu/faq.htm

Jeśli macie doświadczenia z ciekawymi stronami, operatorami, które pomogą obniżyć ceny połączeć pomiędzy Polską a Anglią to zapraszam do kontaktu mailowego lub pozostawienia komentarzy poniżej;) Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>