Sprawdź znajomość języka przemierzając Florydę

Podróżując wykorzystujemy wiedzę

O tym, że podróże kształcą nie trzeba przekonywać nikogo. Praktyczną wiedzę o określonym języku zdobywa się w konwersacjach. Idealnym rozwiązaniem są konwersacje spontaniczne, najlepiej z osobą, dla której określony język jest językiem ojczystym. Podczas podróży na Florydę mogą Państwo zdobyć praktyczne umiejętności posługiwania się językiem angielskim, w jego amerykańskiej odmianie. Angielski amerykański, jest dość odległy od klasycznej, literackiej angielszczyzny, jakiej uczą w szkołach językowych. Różni się nie tylko od amerykańskiej wersji języka angielskiego ale także od potocznego języka Brytyjczyków. Okazuje się, że nawet gdy są Państwo pewni swojej znajomości języka, możecie mieć problemy komunikacyjne, rozmawiając z mieszkańcem Wysp Brytyjskich lub Stanów Zjednoczonych.

Podróż po Florydzie, związana z możliwościami stosowania języka angielskiego w praktyce, to nieocenione doświadczenie zarówno dla tych z Państwa, którzy pragną swobodnie konwersować w języku angielskim jak i dla tych, którzy przygotowują się do tego , by zostać nauczycielami języka angielskiego bądź wykładowcami akademickimi. W klasycznych serialach BBC i wszelkich programach telewizyjnych stacji brytyjskich, aktorzy i prezenterzy posługują się językiem literackim. Należy zwrócić uwagę, na wielkie zróżnicowanie poziomu wykształcenia zarówno Brytyjczyków jak i Amerykanów. By zdobyć praktyczną wiedzę o języku jakim posługuje się „ulica” należy ćwiczyć konwersacje w warunkach naturalnych. Najlepsze do tego miejsca to wszelkiego rodzaju hotele, kluby, centra SPA, kawiarnie i restauracje a także wszelki miejsca spotkań towarzyskich. Doceniane przez podróżujących są także noclegi w domkach leniskowych, gdzie bezpośredni kontakt z właścicielem, zmusza do codziennych dyskusji. Tego rodzaju miejsca noclegowe znajdą Państwo m.in na Casamundo.pl

Floryda, ze względu na klimat oraz wyjątkowe warunki geograficzne, jest znakomitym miejscem na urlop. Każdego roku przyjeżdża tu wielu obywateli Stanów Zjednoczonych oraz mieszkańców innych części świata. Półwysep zasłynął jako raj dla emerytów, ze względu na to, że wielu z nich wybrało właśnie to miejsce, na spędzenie jesieni życia. Wśród spokojnych miast i miasteczek Florydy oraz osiedli emerytów, znajdują się tętniące życiem miasta, takie jak: Jaksonville, Miami, Tampa czy Orlando. Mieszkańcy półwyspu Floryda tworzą bardzo zróżnicowaną populację, na która składają się także Latynosi. Odpoczywając w tym miejscu możecie więc Państwo nie tyko uzupełniać praktyczną wiedzę na temat języka angielskiego ale także hiszpańskiego. W Orlando język hiszpański traktowany jest na równych prawach z angielskim, ponieważ liczba osób zamieszkujących to miasto, które posługują się tymi językami, jest mniej więcej taka sama.

Zarówno Jaksonville jak i Miami to światowe centra finansów, rozrywki i kultury. Całe mnóstwo klubów nocnych, galerii sztuki, muzeów i parków rozrywki zapewnia wiele interesując przeżyć i wiele możliwości do ćwiczenia praktycznej nauki języka. Dobrym pomysłem, aby nie spędzić zbyt wiele czasu w jednym miejscu jest wycieczka na najdalej wysunięty na południe kraniec Stanów Zjednoczonych – Key West. W podróż na Florydę warto wybrać się choćby z tego względu, że można tu poznać praktycznie nie tylko język angielski ale także hiszpański.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>