Stres – największy wróg studenta

Dzisiaj zapraszam studentów na portal Notatek.pl

Kiedy w naszym studenckim życiu przychodzi moment,  w którym musimy stawić czoła pewnym trudnym sytuacjom; takim jak egzaminy, różnego rodzaju projekty, czy prezentacje, często pojawia się stres. Dużo mówi się o tym, że trzeba być przygotowanym, wypoczętym i najlepiej emanować radością i miłością do całego świata, a zniknie. Co jednak, gdy nie? Jak wówczas w kilka sekund możemy sobie pomóc?
1.    Skup się na oddechu. Weź głęboki wdech i zatrzymaj go przez 3 sekundy. Następnie zrób szybki wydech. Powtórz ćwiczenie jeszcze dwa razy.  Zauważysz, że oddychasz spokojniej i tak też się czujesz.
2.    Uwolnij napięcie. Napnij najbardziej jak tylko możesz wszystkie mięśnie twojego ciała. Następnie weź głęboki wdech i zatrzymaj przez 5 sekund. Oddychaj spokojnie, jednocześnie rozluźniając mięśnie i poczuj jak stres znika.
3.    Odwiedź swoją Świątynię Spokoju. Zamknij na chwilę oczy i w swojej wyobraźni przenieś się do miejsca, które kojarzy ci się z relaksem, spokojem i wyciszeniem. Oddychaj powoli. Powtarzaj ćwiczenie za każdym razem, gdy poczujesz taką potrzebę.
4.    Uśmiechnij się.  Gdy się uśmiechasz, twój organizm uwalnia endorfiny. Ich obecność  wyklucza współistnienie stresu. Uśmiechnij się do siebie lub kolegi obok, pomożesz sobie i jemu, gdyż odwzajemniony uśmiech potęguje swoje działanie.
Korzystając z tych krótkich technik wprawisz się w lepszy nastrój i z łatwością napiszesz wszystko co wiesz. By jednak wiedzieć odpowiednie rzeczy, musisz wcześniej mieć dobre notatki, z których skutecznie będziesz mógł się nauczyć całego materiału.

W tym celu wejdź na notatek.pl, gdzie znajdziesz wiedzę, której ci potrzeba. Są tu notatki z uczelni z całej Polski: Uniwersytety Jagiellońskiego, SGH, czy Uniwersytetu Ekonomiczego we Wrocławiu. Student każdego kierunku znajdzie coś dla siebie. Odwiedź więc notatek.pl i uczyń naukę efektywniejszą.

Notatek.pl - Materiały na studia: notatki, ćwiczenia, wykład

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>