Wywiad z ATAS – nauka w USA

Dzisiaj zamieszczam wywiad przeprowadzony z  Agencją Turystyczną ATAS o kursach angielskiego w USA. Artykuł został przeprowadzony przez email i zawiera świeże informacje o aspekcie nauki w USA.  Zapraszam do USA i na film:

  1. Dlaczego akurat USA? Aspekt turystyczno/kulturowo/edukacyjny

Wyjazdy do Stanów Zjednoczonych polecamy zazwyczaj osobom, które uczestniczyły już w kursach językowych za granicą. Znając język i kulturę Wielkiej Brytanii, łatwo dostrzeżemy liczne niuanse i różnice: słownictwo, akcent, styl bycia. Do Stanów Zjednoczonych na kursy językowe wybiera się też znacznie mniej Polaków niż do Wielkiej Brytanii. Nauka w takim środowisku jest więc dużo bardziej efektywna.

Poza tym, Stany Zjednoczone to niezliczone atrakcje turystyczne. Nie podejmujemy się nawet wymieniać:) No i warto pamiętać, że Ameryka to kraj wyprzedaży! A i bez nich ubrania, czy elektronikę można kupić  taniej niż w Polsce.

Flaga Stanów Zjednoczonych

Mapa Stanów Zjednoczonych

   2.   Miasta w USA najlepsze na naukę angielskiego  i dlaczego?

Tu nie ma zasady. Wiadomo, że język używany w poszczególne stanach będzie się różnił akcentem, czy słownictwem. Kursanci mogą wybierać do woli i znaleźć szkołę w lokalizacji, która uznają za najatrakcyjniejszą.  W naszej stałej ofercie znaleźć można Nowy Jork, Fort Lauderdale, Los Angeles i San Francisco.  Te lokalizacje, chociażby ze względów turystycznych, wybierane są przez naszych Klientów najczęściej.

  3.  Jakie szkoły w swojej ofercie posiada ATAS?

Od początku naszej działalności (a warto nadmienić, że w przyszłym roku ATAS będzie obchodzić 25-lecie istnienia). W naszym portfolio znajduje się też oferta innych renomowanej szkół, które na życzenie klientów przygotowujemy .

  4.   Najlepszy czas na kurs językowy w Stanach Zjednoczonych?

To zależy, kto wyjeżdża na kurs. Generalnie kursy prowadzone są przez cały rok i rozpoczynają się w każdy poniedziałek i trwają minimum tydzień.  Młodzież w wieku szkolnym najczęściej wybiera na wyjazd okres wakacyjny. Po pierwsze wtedy dysponuje czasem. Wtedy też zwalniają się miejsca w akademikach, w których na co dzień mieszkają studenci amerykańskich uczelni. Szkoły uruchamiają wówczas więcej programów dedykowanych młodzieży. Osobom dorosłym polecamy kursy w okresie od września do maja.

  5.   Rodzaje oferowanych kursów w USA?

Szkoły organizują zarówno kursy dla młodzieży, jak i dla osób dorosłych. Dla młodszych kursantów (10-20 lat)  przeznaczone są np. kursy Classic Campus i Classic Manhattan. Poza bogatym programem zajęć lekcyjnych, uczniowie mają mocno zagospodarowany czas wolny. Wspólne wyjścia, wycieczki, spotkania. Sprzyja to zawieraniu międzynarodowych przyjaźni. Dla osób bardziej samodzielnych, które wolą same zorganizować swój czas wolny, przeznaczony jest program Freestyle Manhattan. Osoby dorosłe mogą wybrać się na kurs biznesowy, intensywny, lub przygotowujący do egzaminu TOEFL. Ciekawym pomysłem jest kurs travel&culture. W jego programie jest tylko 16 lekcji tygodniowo. Daje to dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Ameryki.

   6.   Porady dla kursantów – wiza/jak dolecieć/jak zorganizować itd

Ze względu na ceny biletów lotniczych, polecamy wyjazdy do Stanów Zjednoczonych na minimum 3 tygodnie. Krótsze kursy w przeliczeniu kosztują bardzo drogo. Opłaca się więc na wyjazd do Ameryki wygospodarować nieco większą część wakacji lub urlopu.
O wyjeździe warto zacząć myśleć na kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem kursu. Po pierwsze będziemy wtedy mogli dużo taniej kupić bilet lotniczy. Po drugie, jeśli nie mamy wizy, damy sobie więcej czasu na jej wyrobienie. Na pewno zaoszczędzi nam to wiele nerwów. Jeśli więc np. planujemy wyjazd na sierpień, kursami zainteresujmy się w okolicach kwietnia. Oczywiście nie znaczy to, że jeśli zaczniemy organizować wyjazd w późniejszym terminie, nie dojdzie on do skutku. Jeśli mamy ważną wizę i nieograniczony budżet na przelot, wyjazd można  zorganizować w każdej chwili.
Jeśli nie mamy wizy, a planujemy wyjazd do USA, najpierw należy wybrać i kupić kurs. Dopiero na podstawie podpisanej z biurem umowy w konsulacie otrzymamy potrzebny dokument. W zasadzie nie zdarza się, żeby ambasada odrzuciła wniosek o wizę potrzebna na kurs językowy.
Warto też wiedzieć, że nie w każdym kursie będziemy mogli uczestniczyć mając wizę turystyczną. Na programach, gdzie nauki jest więcej (powyżej 20 lekcji tygodniowo) potrzebna będzie wiza studencka. Więcej informacji na stronie Ambasady USA.

Nowy Jork - widok nocą

   7.   Pzykładowe ceny wyjazdów językowych do USA?

Cena zagranicznego kursu językowego, odbywającego się nie tylko w Stanach Zjednoczonych, zawsze składa się z wielu czynników. Miejsce i rodzaj zakwaterowania, ilość posiłków, warianty kursu (standardowy/intensywny/wakacyjny itp.), jego długość – wszystko to ma wpływ na cenę. Sporą część kwoty stanowi zawsze bilet lotniczy.

Atas-logo

Badzo dziękuje firmie ATAS za przeprowadzony wywiad:-)

Strona internetowa:  http://www.atas.pl/ 

Jeśli jesteście zainteresowani wyjazdem na kurs językowy lub wyłącznie turystycznie do USA to zapraszam również do przeczytanie innych artykułów o USA tutaj. W komentarzach proszę o wasze opinie zarówno o ATAS (jeśli ktoś był na kursie językowym), jak i o samym kursie (porady, opinie, ciekawostki). Podzielcie się opiniami:-)

2 thoughts on “Wywiad z ATAS – nauka w USA

  1. A ja byłem z Atas własnie w szkole Sprachcafe na Malcie (2012 lipiec).
    Wcześniej byłem z EF w Londynie (2011 wrzesień) i z Kaplan w Nowym Jorku (2010 czerwiec) więc mam porównanie. Wszędzie SUPER!!! Ale szczerze polecam…Maltę za klimat i ludzi. Bliżej i taniej niż Londyn i NY. Jeśli ktoś chce poznać moją opinię na temat kursu w każdej ze szkół to zapraszam do kontaktu na m_kosciuk@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>